zavřít

Video z Kingdom Come: Deliverance se věnuje záludnostem dobového šermu

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Další pohled do zákulisí tvorby českého historického RPG Kingdom Come: Deliverance se věnuje šermu. Že půjde o jeden z hlavních pilířů hratelnosti, je jasné už nějakou dobu. Teprve diskuse o tom, jak současná herní podoba šermu vznikala, ale ukazuje, že Warhorse se této složce věnují s až fanatickým zaujetím.

Odborní poradcu Petr Nůsek z agentury ARGO a Robert Waschka z Domu rytířských ctností vysvětlují na záběrech specifika ztvárnění realistického šermu, ale i nástrahy ztvárnění realistického šermu ve hrách - co funguje v realitě, nemusí nutně ve všech ohledech fungovat v interaktivním médiu. Ve videu se kromě tradičních evropských mečů předvedou i sekery, palcáty nebo kilidž.

Krom prezentace zpracování šermu se také objevilo hned několik otázníků nad vydáním PC verze Kingdom Come. Začátkem měsíce vyjde beta, která má být pětkrát větší než alfa a zároveň pětkrát menší než plná hra.

Nejvíce neznámých ale panuje okolo termínu vydání hotové hry. Podle slov PR manažera Tobiase Stolz-Zwilinga je sice v plánu vydání PC verze v létě, ale to se může zkomplikovat v souvislosti s hledáním distributora konzolových verzí. Z dosavadních jednání s potenciálním distributorem vyplývá, že by byl rád, aby PC verze vyšla současně s konzolovými, což by bylo dle Stolz-Zwilinga koncem roku.

Je logické, že bude případný distributor chtít vydat hru najednou a neštěpit marketingovou kampaň na ambiciozní titul. A Warhorse samozřejmě chce uspět i na konzolích, které pro studio představují stejně atraktivní trh, jako PC.

Otázku spíše vyvolává proklamované vydání hry v létě. Skutečně se ve Warhorse cítí na vydání plné hry jen pár měsíců poté, co hra teprve vstoupí do early access bety, rozlohou pětinové oproti plné hře? Pokud by PC verze skutečně byla hotová v létě, odklad kvůli simultánnímu vydání i s konzolemi by mohl paradoxně pomoci i jí – tým by měl více času na odladění bugů a chybek a celkovou optimalizaci. Vše ale závisí na jednání s potenciálním distributorem a samozřejmě na tom, zda se vývoji nedojde k nečekaným zdržením.

Tagy: středověk RPG historická

Zdroje: Vlastní,tisková zpráva,PC Gamer,eurogamer.net

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.