zavřít

Video z CryEngine se po 14 letech vrací na ostrov dinosaurů

Windows

- Video autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

Crytek se během letošní GDC předvedl s technologickým demem pro virtuální realitu, které se nyní dostává v upravené podobě na veřejnost. Ukázka představuje aktualizovanou verzi CryEnginu, která už podporuje Oculus Rift. Na záběrech videa, které dojem z VR dema jen emuluje, uvidíte pravěkou krajinu, zvědavou vážku nebo hladového a nebezpečně zubatého dinosaura.

Soudě dle nepředvídatelných pohybů na videu někdo ovládal demo pohybem hlavy s připevněným head tracking zařízením. Vidět můžeme na záběrech krásně vyvedenou krajinu a zmíněného (zřejmě krapet hladového) Rexe. Video se jmenuje Back to Dinosaur Island a odkazuje na starší technologické demo, rovněž od Cryteku, které najdete níže.

Druhé video pochází z roku 2001 a ukazuje, kam se za více jak dekádu technologie od Cryteku posunula. Demoverze s názvem X-Isle tehdy demonstrovala sílu, dnes již pravěkých, grafických karet GeForce 3 a stala se základem střílečky Far Cry, která vyšla v březnu 2004.

Tagy: moderní technologie virtuální realita GDC 2015

Zdroje: Rock, Paper, Shotgun,All Games Beta

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.