Když tvůrce nadšeně vypráví o tom, že něco podobného jsme v Call of Duty ještě neviděli, musíte s ním souhlasit. Hi-tech vznášedla, granáty odhalující nepřátele a obří skoky - nic podobného v Call of Duty hrách, které se i přes hollywoodské pozlátko držely blízko reality, opravdu ještě nebylo.
Pokud si ale trumfy Advanced Warfare zasadíte do kontextu stříleček obecně, uvědomíte si, že je Call of Duty samostatným' ekosystém, který svým fandům představuje něco, co jiné hry už nějaký ten pátek běžně využívají. Superoblek a z něj pramenící vlastnosti předvedly třeba Halo či Crysis. Nejde o nic nového pod sluncem, byť je dobře, že se Call of Duty snaží posunout. Zároveň se ale musí i krotit, protože obrovské publikum nemusí příliš zásadní změny akceptovat.
Na všechny nové triky by se navíc dívalo lépe, kdyby člověk netušil, že šplhání po zdi, obří skoky a mobilní překážky budou v kampani nahuštěné do lineárního koridoru. Nepočítám, že bych mohl vyšplhat na budovu, kam mě tvůrci neposlali a třeba našel alternativní způsob, jak protivníka zlikvidovat.
Pořád ale plápolá jiskřička naděje v podobě multiplayeru, o kterém nevíme vůbec nic. Dočkáme se vývoje v rámci série alespoň v něm? Představte si třeba dostatečně velkou mapu, kde můžete lézt po stěnách a má tedy smysl hledat alternativní cesty pomocí obřích skoků. Mapu, kde najdou všechny sci-fi hračky funkční uplatnění a nebudou ve hře kvůli „wow“ efektu.
Přesun do ryzí sci-fi sféry v Advanced Warfare by mohl Call of Duty sérii vážně pomoci. Nešlo by sice o nic herně revolučního, ale pro značku Call of Duty by to byl tolik potřebný krok kupředu.
zdroj: Archiv