zavřít

Video z BioShock Infinite odhaluje taktickou rovinu soubojů

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Video autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Update - Na BioShock Infinite videa se dívá pěkně, ať už jde o záběry ze hry, nebo trailery. Klidně bych se ale bez nich do zahájení prodeje hry přespříští týden obešel. Chápu ovšem, že je třeba dát o vydání hry vědět širší veřejnosti, takže neprotestuju. Navíc se mi líbí trend, který vývojáři z Irrational nastolili v několika posledních BioShock Infinite trailerech - snaží se k obrázkům ze hry vybrat i odpovídající hudební doprovod. Dnešní trailer s podtitulem „False shepherd“ v tomto směru sice nevyniká nad předchozími kousky, ale rozhodně se ani nekrčí v koutě.  Poslužte si tedy v článku, kde na vás čeká i druhé video, které prezentuje základy bojového systému, a více o něm píšu níže v původním textu tohoto článku

Původní zpráva - Ať už se na BioShock Infinite těšíte, nebo jen zpovzdálí sledujete humbuk okolo tohoto titulu, je jisté jedno – je to vedle StarCraft II: Heart of the Swarm mediálně nejvděčnější hra března a možná i jara. Loni tento titul náležel Mass Effect 3, který s ním naložil na konto kontroverzního konce velmi zajímavě, letos se ničeho podobného s BioShock Infinite snad nedočkáme. Bez ohledu na to, jestli se budeme bavit o ideové či příběhové složce hry, nebo si na paškál vezmeme souboje.

...

Právě demonstraci soubojové složky se věnuje následující pětiminutové video z IGN. Spoilerů se nebojte, video si v článku pusťte. Z příběhu nevyzrazují záběry nic, a protože se bitka odehrává v jedné jediné lokaci, nedozvíte se, díky bohu, nic nového a potenciálně spoilerózního ani o prostředí. Vedle feelingu, který se tvůrci snažili do přestřelek napíchat dírami po obrovských vrtácích Big Daddyho, a na záběrech videa si ho užijete až až, stojí za pozornost prezentace celého systému bojových schopností, potažmo pomůcek, které máte k dispozici.

Zejména rozličné kombinace zdejšího ekvivalentu kouzel, zdá se, činí ze soubojů nejenom akční, ale i taktický zážitek. Podobně se dá hovořit o „vylepšeních“, která posilují Bookerovy momentální aktivity – rychlejší přesun po skylinách, možnost přesnější volby místa přistání a tak dále.

Zkrátka, pokud vám až do této chvíle přišlo, že BioShock Infinite je primárně příběhově, ideově a emocionálně orientovaný titul, aktuální video by vás mohlo zviklat alespoň k přemýšlení o tom, že i samotná akce má několik rovin a rozhodně nechce hrát druhé, třetí či čtvrté housle. BioShock Infinite vychází na PC, PS3 a X360 už brzy, konkrétně 26. března.

Tagy: akční

Zdroje: IGN

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.