zavřít

Video ke sci-fi RPG Technomancer vysvětluje základní herní prvky

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Video autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

Akční RPG Technomancer chce těžit zejména ze svého zasazení na Mars a většina dosavadních trailerů tak zdůrazňovala především specifika Rudé planety. Nová upoutávka se po krátkém příběhovém úvodu věnuje primárně herním prvkům a základům hry jako takové. Pokud tedy potřebujete stručné a názorné vysvětlení co od hry čekat, tohle video je pro vás jako ušité.

Úvodní sekvenci vysvětlující neustávající boj o vodu na Marsu a rychlé představení Technomancerů vystřídá konkrétní pohled na schopnosti hráčských postav, další herní prvky a komentovaný průvod základy hry.

Ukázka prezentuje řadu nepřátel, mezi něž například mutanti upravení k využívání atmosférou nefiltrovaného záření z vesmíru, technomanceři pracující pro znepřátelené korporace i místní faunu. Ta, kupodivu, pochází především z genetických pokusů vytvořit pozemské druhy modifikované pro život na Marsu.

Soubojový systém nabízí trojici různých zaměření. Boj s holí využívá vysoké mobility vašeho Technomancera a díky dosahu hole a širokému rozmachu dokáže zasáhnout několik nepřátel najednou a dobře je tak drží od těla. Kombinace dýky a pistole využívá úhyb a kotouly. Dýkou je možné protivníky otrávit a pistole vám umožňuje zasáhnout na větší dálku a třeba tak zarazit útok blížícího se soupeře. Třetím typem je pak palcát a štít. Jde o ryze defenzivní pojetí boje, kdy přesným krytím protivníky můžete na chvíli ochromit a následně počastovat ránou svým palcátem.

Všechny tři typy bojových stylů jde samozřejmě kombinovat s elektrickými schopnostmi, které patří ke standardnímu umu Technomancerů. Tvorbu vaší taktiky podpoří i modifikovatelná výstroj, kdy si můžete do brnění namontovat extra pancéřování proti různým typům útoků, regeneraci energie apod.

Během čtyřiceti hodin, které by vám měla hra vydržet, budete moci řadu úkolů řešit různým stylem. Od boje, přes ukecávání až po plížení a kradení, Technomancer by měl zvládat vždy několik řešení dané situace. Jistě, marťanskou kudlanku asi neumluvíte, ale při interakci s lidmi se dá čekat větší variabilita. Tu slibuje i řada společníků, jež budete moci během své cesty přibrat. Počítejte ale s tím, že každý z nich má kromě odlišného stylu boje také odlišný systém hodnot a pokud jej budete příliš pokoušet, může vás klidně opustit.

Technomancer působí jako solidní sci-fi RPG, ale spoustu otazníků vyvolává jméno vývojáře, jímž je francouzské studio Spiders. To už představilo řadu her, které vypadaly koncepčně velmi zajímavě, ale Bound by Flame, Mars: War Logs či Of Orcs and Men jsou příkladem průměrných, po čase únavných her, které na začátku vypadaly zajímavě. Ale třeba to bude právě Technomancer, kdo naruší tuto sérii zklamání... Hra vyjde 21. června na PC, PS4 a Xbox One.

Tagy: akční adventura střílečka

Zdroje: All Games Delta

Kupte na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.