Ve Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr půjde rozstřílet jakýkoliv kryt
zdroj: Archiv

Ve Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr půjde rozstřílet jakýkoliv kryt

4. 5. 2016 11:36 | Video | autor: Aleš Smutný |

Zdá se, že fanoušci Warhammeru 40,000 budou mít žně. Včera bylo představené pokračování Dawn of War, svému vydání se pozvolna blíží MMO Eternal Crusade a vědět o sobě opět dává Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr. Pokud si na tento titul nevzpomínáte, vězte, že jde akční RPG z pohledu třetí osoby, jíž připravuje studio Neocore Games, které stojí především za trilogií Van Helsing. To, jak bude hra vypadat blíže specifikuje nové video, které se zaměřuje na destrukční model.

Ve hře se zhostíte role Inkvizitora, který má za úkol potírat heretiky, emzáky, služebníky Chaosu i prostě nedostatečně loajální poddané Impéria. Poté, co projdete příběhovou kampaň se navíc otevře celý vesmírný sektor, který bude sloužit jako sandbox pro vaše inkviziční řádění. Aktuální video se ovšem věnuje jedné velmi specifické složce hratelnosti a tou je model poškození.

V Martyru bude fungovat systém krytu, který minimalizuje zranění. Nicméně, protože jsou materiály ve hře zničitelné, musíte počítat s tím, že vám ani soupeři kryt dlouho nevydrží. Podle toho, jakou zbraní do něj pálíte a jakého je materiálu, se dříve či později odebere na věčnost. Bolterové zbraně z něj postupně odkusují části, zatímco plasmové jej spíše během okamžiku rozpustí.

zdroj: Archiv

Zničitelnost prostředí půjde využít i jinak – když rozstřílíte opěrný sloup, hroutící se oblouky mohou zavalit soupeře, který se pod ním skrývá. Jen dávejte pozor, systém fyzikálního zborcení bude fungovat i obráceně. Z popisu je jasné, že velkou roli ve hře bude hrát volba zbraní a konkrétních typů. Kromě střelných zbraní ať už bolterů nebo plasmových (a nejspíš i plamenometů a dalších hraček z inkvizičního arzenálu) dojde i na zbraně na blízko.

Ty se budou dělit na primitivní, spočívající v tom, že někoho mlátíte něčím těžkým či ostrým, chain, kde je hlavní součástí rotující pila (ve hře by měl být i brutální obouručák Eviscerator), power, jež využívají energetické pole, které narušuje molekulární strukturu cíle a pak force, jež využívají psionickou sílu Psykerů, mezi něž se samozřejmě váš Inkvizitor řadí. Na další informace si musíme ještě počkat, ale Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr by měl vyjít ještě letos na PC, PS4 a Xbox One.

Nejnovější články