zavřít

V rozšířeném Spectator módu můžete zápasy z Rainbow Six Siege sledovat z ptačí perspektivy

PlayStation 4 Windows PlayStation 3 Xbox 360 Xbox One

- Video autor: Adam Homola Komentáře: 0

Férovost a balanc Rainbow Six Siege bude pro budoucnost hry klíčová, proto ji vývojáři hrají a testují už od roku 2013 pořád dokola. Alespoň to tvrdí v následujícím video blogu, který se točí kolem kompetitivního hraní. Tvůrci do vývoje nešli s tím, že má být Siege kompetitivní online střílečka, určená pro e-sport, ale když hru pořád dokola testovali, vyšlo jim, že nejlépe se Siege hraje právě jako by to byla e-sport stálice.

Tvůrci chtěli od začátku dosáhnout několika základních met, od kterých se odvíjí celá hratelnost: dedikované servery, nízká latence, 60fps, dobrý balanc, férová hra a nakonec akce, která stojí na schopnostech hráče, nikoliv na tom, jak si systém na pozadí hodí kostkou.

Na záběrech videa tvůrci tvrdí, že se jim výše uvedeného podařilo dosáhnout, a tak následovalo neustálé testování multiplayeru, které začalo někdy v létě 2013 na prototypu hry. Na interní zápasy vývojářů se prý chodilo dívat čím dál tím více kolegů. Výsledkem bylo rozhodnutí, že zapracují na módu Spectator víc, než původně plánovali.

V Rainbow Six Siege jde, na rozdíl od jiných akčních her, přepnout do "RTS pohledu", kdy na celou akci nahlížíte z ptačí perspektivy, z izometrického pohledu jako ve strategiích. Máte o akci lepší přehled, vidíte přesně kde kdo je a kudy jde. A samozřejmě můžete pohled zase přiblížit a koukat na akci z first person pohledu.

Nakolik se Rainbow Six Siege podaří chytit komeptitivní scénu za pačesy, uvidíme už 13. října, kdy se hra objeví na PC, PlayStation 4, Xbox One a Xbox 360.

Tagy: online akční multiplayer FPS first person

Zdroje: YouTube

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.