zavřít

V nových Watch Dogs Legion opravdu můžete hrát za kohokoliv

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Video autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Vytyčte si vysoký cíl a ohromte diváky první ukázkou. Něco takového je psáno v DNA série Watch Dogs. Trailery na první díl nás před lety šokovaly svým detailním hackováním, kterým jste mohli ovládat v podstatě celé město, a chystaní Watch Dogs Legion si vymysleli svou vlastní bezprecedentní mechaniku. Během své vzpoury proti autoritativnímu systému můžete hrát doslova za kteréhokoliv londýnského občana.

Tvrdí to jak načančaný trailer, tak desetiminutová ukázka z hraní, která celkem zřetelně ukazuje, jak to celé bude fungovat. Do své sítě rebelů, koordinované uštěpačnou umělou inteligencí, můžete naverbovat kohokoliv, koho na ulici potkáte: pana policistu řídícího dopravu, starou babičku krmící holuby, špičkovou hackerku schopnou nabourat se do jakéhokoliv systému.

Tyto postavy budou mít svoje speciální schopnosti, vlastní animace i dabing a naverbujete je v osobních misích. Ubisoft připravil na 20 osobnostních archetypů, které se budou různě kombinovat s vybranými povoláními, takže by vážně mělo být možné naverbovat každého, koho uvidíte.

Zásadní je i skutečnost, že vaši hrdinové můžou permanentně zemřít. Zdá se, že tomu lze předejít, pokud se v kritickém okamžiku vzdáte autoritám namísto toho, abyste bojovali dál, ale zřejmě lze takhle přijít i o důležité postavy, s nimiž jste prošli celou hrou, což je odvážné designové rozhodnutí.

Odvážně působí i zasazení, které se nebojí žhavého politického tématu: brexitu. V alternativní blízké budoucnosti Británie opustila Evropskou unii, došlo ke kolapsu společenského systému a moci se začala ujímat autoritářská skupina, která celé město posunula nepříjemně orwellovským směrem. A tak musíte zorganizovat povstání, odění nejrůznějšími maskami ve stylu V jako Vendeta.

Jinak se zdá, že se Legion bude držet prověřené hratelnosti. Umíte hackovat a hrát si s elektronickými udělátky v okolí, pokud tedy zrovna ovládáte toho správného rebela. Můžete řídit auta, dokážete střílet, a pokud preferujete tišší přístup, je tu pochopitelně i stealth. Prostě všechny ingredience na to, abyste se v Londýně mohli pořádně vyblbnout.

Mechanika hraní za libovolného člověka samozřejmě pořád ještě může být jenom gimmick, který v konečném důsledku budete moct ignorovat, jakmile si nashromáždíte eskadru čtyř, pěti šikovných avatarů. Ale jak zaznělo na tiskovce, naskýtají se tu fascinující možnosti roleplayování. Co takhle svěřit své revoluční hnutí výhradně do rukou důchodců? Po zhlédnutí záběrů z hraní, kde hraje hlavní roli epická babička, mě tahle představa hodně láká.

Podle reakcí některých novinářů, kteří měli možnost si přímo zahrát demo, se zdá, že rekrutování náhodných civilistů, aspoň v kontrolovaném prostředí výstavy, funguje. Zde je odkaz na PC Gamer – „Nic takového jsem v otevřeném světě ještě nikdy neviděl,“ píše Samuel Roberts. A tím velké nápady nekončí. Lidé, které ve městě potkáte, mají mít vlastní vztahy, životní rutinu, když jim zabijete blízkého, budou za ním chodit na hřbitov…

Pravda, všechno to zní trochu moc rozmáchle na to, abychom mohli věřit každému slovu, ale může se to podařit, nebo ne? Já doufám, že ano. Vyhlížejte 6. březen příštího roku, kdy hra vyjde na PC i konzole.

 

Tagy: Londýn budoucnost otevřený svět Watch Dogs Brexit E3 2019

Zdroje: PC Gamer,tisková konference

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.