V nenásilné onlineovce Wander řešíte tajemství planety v roli stromu
zdroj: tisková zpráva

V nenásilné onlineovce Wander řešíte tajemství planety v roli stromu

20. 11. 2014 13:37 | Video | autor: Ladislav Loukota |

Utěšeně přibývá vývojářů, co hráčům nabízí své virtuální světy k meditativní procházce a ne jako přímočarou honbu za výbavou, fragy a úkoly. Jedním z nich je i tým tvůrců tvořící nebojovou onlineovku Wander, zaměřenou na průzkum a objevování. Titul, který v roce 2015 vyjde pro PC Windows, PS4 a Linux, má nabídnout především odhalování příběhů a folklóru fiktivního světa, zabydleného chodícími stromy, inteligentními ptáky či rybičkami. 

Cílem při hraní Wander má být především uklidňující procházka (či poletování) po mimozemském lesíku spojená s poslechem hudby a poznáváním zdejších příběhů. Ne však v kůži člověka, nýbrž v roli různých zvířat, která obývají zmíněnou planetu - začnete v roli stromu, ale dle upoutávky si v jeho kůře nepobudete příliš dlouho. Časem skočíte do kůže jiného stvoření.

Hra je dílem Australana Lokiho Davisona, který vzdor svému křestnímu jménu zastává názor, že příliš mnoho her vypráví příběh skrze násilí. Davison, který má blízko k poetice bezcílného putování, se to rozhodl změnit právě s Wander.

“Sám jsem byl dlouhou dobu cosi jako nomád. Potuloval jsem se po střední Asii, Sibiři, severním pólu nebo Himaláji. Vyrostl jsem ale zároveň na MUDech (prapůvodních textových online hrách) a dal jsem si proto za cíl udělat hru, která bude podobně atmosférická, uvolňující a přitom multiplayerová. Výsledkem je Wander. Jednoduše jsem chtěl znovu putovat s přáteli," vysvětluje Davison a vyjasňuje tak podstatu Wander.

wander zdroj: tisková zpráva Jedna z ilustrací nové herní kultury. 

I přes nenásilnou povahu Wander stojí na kooperaci s ostatními nomády. Při setkávání si hráči namísto útočných kouzel nebo projektilů mají vyměňovat rady či sesbírané příběhy a prohlubovat tak svou znalost prostředí. V pozadí celého dění pak stojí tajemné záznamy o minulosti planety.

Wander by měla vyjít v březnu 2015. Hra je v oblasti nezávislé tvorby známá, například na letošním Gamescomu, kde se prezentovala tímto trailerem, dostala ocenění za nejlepší nezávislou online hru. Pár nových záběrů ze hry můžete najít i v upoutávce na PS4 verzi.

zdroj: Archiv

Nejnovější články