zavřít

V anti-strategii Neocolonialism ovládáte svět korupcí a kupčením

Windows

- Video autor: Ladislav Loukota Komentáře: 0

Přijde vám občas, že jsou rozmáchlé strategie příliš často postavené na ničení nebo budování namísto efektivního podvracení? Sledujete zprávy a říkáte si, že by bylo fajn korumpovat a rozvracet a nikoliv jen posílat stealth bombardéry a letadlové lodě? Pak vás možná zaujme právě dokončená indie strategie Neocolonialism.

Nazvat ji "anti-strategií" je trochu kostrbaté. Jak efektivně ale říct, že v Neocolonialism dobýváte/zneužíváte svět nikoliv pomocí armád, nýbrž pomocí uplácení a kupování volebních hlasů, podplácení regionálních politiků, využívání levné pracovní síly a budování globální dominance i tučného švýcarského konta bez jediného výstřelu? Hra funguje na tahy a rozhodně není pro každého – redaktor RPS reportoval, že jenom prokousat se texty nahuštěným tutoriálem mu zabralo 20 minut. Nálepky jako „strategie pro dnešní dobu“ však její kredit náležitě zvyšují, alespoň pro část vyznavačů strategií. A navíc má hra mapu světa postavenou na hlavu.

...

Kruh dnešních novinek se s Neocolonialism tak trochu uzavřel – titul totiž malinko připomíná DefCon, jen s právníky namísto atomovek. Tvůrce hry, Setr Alter a hrst námezdních spolupracovníků, navíc tvoří stejně malý tým jako kolegové z Introversion Software. Třešničkou na indie dortu je skutečnost, že Alter ve své kickstarterové kampani v zásadě žádal pouze sumu peněz na zaplacení nájmu a nákup jídla pro dobu vývoje hry (a dostal o 10 % více).

Určitě by bylo o něco šťastnější, kdyby Neocolonialism působila graficky více jako Tropico a méně jako středoškolská mapa světa, ale nešť. Fajnšmekři mohou Neocolonialism v jeho finální verzi za deset dolarů zakoupit na tomto odkazu.

Tagy: Indie strategie

Zdroje: Rock, Paper, Shotgun

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.