Tvůrci marťanského survivalu Rokh odpovídají na otázky hráčů
zdroj: tisková zpráva

Tvůrci marťanského survivalu Rokh odpovídají na otázky hráčů

4. 3. 2016 15:37 | Video | autor: Honza Konfršt |

Upoutat pozornost v přesyceném trhu survival titulů je stále těžší a v prosinci oznámený Rokh se pokouší zaujmout zasazením a důrazem na realismus. Rokh se odehrává na Rudé planetě a blýskne se vědeckými objevy. O tom, jak bude hra vypadat se tvůrci více rozpovídali v rámci otázek a především odpovědí hráčské komunitě.

Video začíná představením kreativního ředitele vývoje hry, Benjamina Charbita, který vysvětluje kde se při konceptu hry inspirovali. Z her jmenuje ARK: Survival Evolved, Rust, Skyrim či EVE Online. Z knih je to například nedávno zfilmovaný Marťan od Andyho Weira, ale hra samotná nepůjde do takových vědeckých extrémů.

Rokh má být totiž i přes svůj důraz na realismus především o zábavě. Tomu také odpovídá slibovaná PvP složka. I ta by měla být ve hře přítomna, byť k ní nebudou hráče vývojáři nijak nutit. 

Na otázku jak dlouho trvá, než se nějaký nápad přenese do hratelné podoby Charbit konstatuje, že někdy až roky, jindy se takový nápad nemusí do hry dostat vůbec. Vývoj her je náročný a záleží na velkém množství faktorů. Samotný koncept hry dávali vývojáři dohromady více než rok, během kterého museli vývojáři zároveň sehnat dostatek peněz pro to, aby hru dostali alespoň do fáze alfaverze.

Další otázka směřovala k velikosti mapy a zda se na ní budou také nalézat například jeskyně. Verze pro early access bude mít mapu o rozloze 155 čtverečních mil a veškeré dění bude zatím na povrchu. Lokace pod povrchem planety však autoři zatím nevylučují. A konečně poslední a nejpalčivější dotaz směřuje k vydání hry. Tvůrci by rádi hru vydali v rozdělané verzi během září letošního roku s tím, že se ještě nejedná o závazný termín. Takže datum vydání plné verze je opravdu ve hvězdách. 

zdroj: Archiv

Nejnovější články