zavřít

Tvůrce God of War přestavuje svou kreslenou střílečku Drawn to Death

PlayStation 4

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

David Jaffe, který stál za prvními dvěma díly God of War, ale také třeba Twisted Metal, vydá 4. dubna na PS4 svou nejnovější hru Drawn to Death. Jde o ryze multiplayerovou střílečku pro čtyři hráče, která se odehrává ve středoškolském sešitu a malůvkách, které si sem znuděný student kreslí. Tomu samozřejmě odpovídá i unikátní vizuální podoba hry, která je opravdu sympatická.

V první řadě, design postav je správně ujetý a to jak vizuálně, tak co do schopností. Plně odpovídá tomu, co by vymyslel nudící se teenager během hodiny. Třeba Ninjaw je sexy vražedkyně v tangách, ovšem se žraločí hlavou (což jí na atraktivitě poněkud ubírá). Hákem se dokáže přesouvat po mapě, je velmi agilní a po nepřátelích může hodit žraloka, případně je ukotvit na jednom místě. Protože ten hák je vlastně kotva.

Každá postava má mít řadu zbraní, schopností a strategií a stejně tak i skrytých vlastností, které vyplynou až hraním. Je třeba zdůraznit, že Drawn to Death není nějaká prostá mlátička kombinovaná se střílečkou. Spousta zbraní a schopností vyžaduje dobré plánování, naučení se, jak vlastně fungují a stejně tak, jak některé postavy a jejich schopnosti spolu reagují. Je hezké, že máte pekelný útok, který všechny drtí, ale pokud je proti vám ďáblice, jen ji posílíte.

Kupříkladu Shaxe je brokovnice kombinovaná se sekerou. Pokud postřílíte dost nepřátel, budete moci aktivovat čepele na zbrani, což je samostatná minihra. Pokud v ní uspějete, můžete střílet rotující čepele ze sekery, které nadělají spoustu zranění.

Jaffe zdůrazňuje, že čas potřebný k zabití soupeře je ve hře opravdu velký. Důvod je celkem prostý. Design hry vychází z toho, že jste v aréně čtyři a vy se učíte nejen za koho soupeři hrají, ale především jak hrají. Ačkoliv je Drawn to Death opravdu rychlá hra, není chaotická a především, hned vás nezabije. Těžko se totiž naučíte to, jak konkrétní člověk hraje, když jste každou půl minutu mrtví. Z toho důvodu trvá dlouho udolat nepřítele, ale o to více si užijete jednotlivé zbraně a schopnosti.

Design i koncept Drawn to Death je dost odvážný, protože zpracováním nejde o hru, která by hned oslovila mainstreamového hráče. Ale právě její unikátnost jí může pomoci vyniknout na poli multiplayerových stříleček, které není zrovna prázdné. 

Tagy: akční kreslená

Zdroje: US PlayStation blog

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.