zavřít

Třikrát jiný průchod jednou misí ve Splinter Cell: Blacklist

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Video autor: Adam Homola Komentáře: 0

Krátce po odhalení Splinter Cell: Blacklist kladli tvůrci velký důraz na to, že vás hra nebude nutit do akce, a když budete chtít, můžete se hrou v klidu prostealthovat. Už dřív nám ukázali jak přesně to funguje a v novém průchodu misí Abandoned Mill se o tom můžete přesvědčit znova. Jde sice jen o menší část mise, ale i tak dobře ilustruje všechny tři postupy - Ghost, Panther, Assault. Je jen na vás, který z nich si vyberete a navíc můžete všechny tři kombinovat.

Ve videu, které vývojáři rozsílali médiím, neuvidíte kombinaci těchto postupů, ale všechny tři styly ve své nejlepší formě. Začne se Ghostem, tedy tichým stealth postupem, při kterém nesmíte nikoho zabít ani vyvolat alarm. Pokud se tohoto stylu budete úspěšně držet, budete postupně dostávat Ghost body. V téhle misi proti vám stojí jedna menší novota, “technologický nepřítel”, který má rušičku, co se s vašimi modernými brýlemi nekamarádí.

Naštěstí má Sam po ruce také nějaké nové hračky a hned na začátku pošle na průzkum maličké letadýlko. To jde vidět i slyšet, takže nemůžete poletovat nepřátelům před obličejem a doufat, že si vás nevšimnou. Ve videu se navíc letadýlko použije i pro tichý útok. Pak už následuje série plížení ve stínech a omračování nepřátel. Ke slovu se dostane i uspávací plyn a hodně užitečné sonarové vidění, díky kterému vám nikdo nezmizí ani za zdí.

...

Po dokončení jedné části na Ghoste dojde ke slovu Panther. Tedy také stealth styl, ale už v něm aktivně útočíte a zabíjíte, jen to pořád děláte z krytu, potichu a nesmí vás u toho nikdo vidět. Je to rychlejší, ale “zamažete” si ruce. Pro čistě akční hráče je pak ideální třetí styl hraní Assault - je nejryhlejší, nejkrvavější a nejvíc akční. Všechny tři styly můžete samozřejmě kdykoliv kombinovat podle toho, v jaké situaci se zrovna ocitnete, hra vás nebude do žádného z nich nutit.

Sami si všechny tři způsoby hraní Splinter Cell: Blacklist budete moci vyzkoušet 28. srpna, kdy hra vyjde na PC, PS3 a X360.

Tagy: stealth akční 3rd person

Zdroje: IGN,YouTube

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.