Traileru na Star Wars: Síla se probouzí dominuje záporák Kylo Ren
zdroj: tisková zpráva

Traileru na Star Wars: Síla se probouzí dominuje záporák Kylo Ren

20. 10. 2015 10:33 | Video | autor: Aleš Smutný |

Filmům se na Games věnujeme jen výjimečně, ale v případě Star Wars si můžeme tuto kinematografickou exkurzi určitě dovolit. Nejen, že tahle sága přispěla do her zástupem titulů, z nichž nemálo může s klidem používat přízvisko kultovní, ale právě nový film bude úzce provázán s dalšími rozšířeními blížící se Star Wars Battlefront. Takže, tady je nový, čerstvý trailer na Star Wars: Síla se probouzí.

Jak už je u J.J. Abramse zvykem, trailer toho zase tolik neukazuje, respektive neprozrazuje. Že Finn je Stormtrooper, který se rozhodl, že ideály First Order (militantní junta, která vznikla na troskách Impéria) už nejsou jeho jsme věděli předtím. Že se vrátí Han Solo, Chewbacca a Millennium Falcon jsme věděli, takže jde spíše o mnoho drobných detailů. Kupříkladu milou posedlost Kylo Rena Darthem Vaderem. Mimochodem, právě nový záporák vypadá jako nejzajímavější postavanové trilogie a to nejen díky jeho obsesi skutečným hlavním hrdinou Hvězdných válek.

zdroj: Archiv

Zaujme i několik narážek na to, že po třiceti letech už se v Galaxii stal z klíčových událostí původní trilogie tak trochu mýtus, role Jediů v pádu Impéria je spíše z oblasti mytologie a jak se zdá, netušíme co je s Lukem Skywalkerem. Kdybych si měl tipnout (a jde vysloveně jen o mé fantazírování), Luke už je po smrti a budova se spoustou vlajek je jeho aktuální hrobka a někdejší poustevna (nad níž se možná odehrává finální bitva X-Wingů s TIE Fightery a je vidět její doutnající trosky).

Že je Luke mrtvý se zjistí až nyní, kdy se Rey a Finn vydávají pro pomoc proti First Orderu a najdou jen vzkaz, ať už ve formě záznamu na R2-D2 a nebo Lukova ducha. Tady také Finn získá Lukův meč, se kterým se postaví Kylo Renovi. Nicméně, nejsem si jistý, jak scenáristicky tvůrci zajistí, že z Finna, který teprve přijímá, že ovládá Sílu, nenadělá Kylo Ren jemnou haši. Každopádně, tomu, jak strašně moc jsem se v tomto teoretizování spletl se můžete definitivně vysmát 17. prosince, kdy jde film u nás do kin.

Nejnovější články