zavřít

This Is the Police 2 prohloubí hratelnost nejen tahovými souboji

PlayStation 4 Windows MAC Xbox One Linux PS4 Pro Switch Xbox One X

- Video autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Lednové oznámení chystaného pokračování manažerské strategie This Is the Police ve mně vyvolalo velké nadšení. Mohl za to především doprovodný trailer, který naštěstí sliboval opět dospělou atmosféru. To jsem ale ještě netušil, jak moc se tvůrci chtějí odlišit herně. Teď už to vím díky prvním záběrům z hraní, a má očekávání se nebezpečně blíží stropu.

Z nových informací se dozvídáme, že This Is the Police 2 se hodně rozroste, ale také o něco přijde. Děj se přesouvá do malého městečka Sharpwood, kde vás nebude obtěžovat mafie a kde si budete muset vystačit s mnohem menším týmem odvážných policistů. Hra se tak stává ještě osobnější a je to tedy vlastně další z mnoha a mnoha přínosů.

Další novinka je vidět už při pohledu na samotné městečko, které má mnohem konkrétnější tvary. To proto, abyste nepociťovali šok pokaždé, když vyšlete své muže a ženy za voláním o pomoc. V prvním díle by to znamenalo čekání a modlení se, že vše sami vyřeší a vrátí se v pořádku zpátky na stanici. V This Is the Police 2 máte jejich osudy plně ve svých rukách.

Nebezpečné situace budete totiž řešit hezky po Xcomovsku. Jednotlivé členy „elitního“ týmu vybavíte zbraněmi, tasery, obušky a slzným plynem, nastavíte jim speciální schopnosti a následně se pokusíte přežít. „Ale nechtěli jsme udělat jen XCOM s policisty,“ řekl PC Gameru ředitel Ilja Janovič. „Největší rozdíl je v tom, že práce policistů většinou spočívá v zatýkání lidí, ne jejich zabíjení. Proto jsme se rozhodli úplně upustit od bodů zdraví.“

To znamená, že přestřelky přihlédnou k realitě. Trefí vás do ruky, nebudete moci střílet. Koupíte to do nohy, nebudete běhat. Nepodaří se vám zastavit krvácení, policista zemře ve službě… V každém případě byste takovým situacím měli předejít mírovými způsoby. Tedy vytvořit kouřovou clonu, bídáka majznout pendrekem pod kolenem a otestovat jeho vodivost taserem.

„Nechtěli jsme dělat stejnou hru, jen větší s více téhož. Chtěli jsme jít víc do hloubky. A to se všemi mechanismy, nejen v případě soubojového systému à la XCOM.“ Tím má ředitel na mysli právě omezenost všech vašich zdrojů vlivem zmenšení měřítka hry.

Základní mechanismy ale zůstávají. Stále si sami volíte zaměstnance, můžete je vyhazovat z důvodu alkoholismu, povyšujete je, řešíte osobní rovinu atd. This Is the Police 2 má nabídnout celkem 13 velkých misí, z nichž jen čtyři budou povinné. Ale za ignorování ostatních budete náležitě potrestáni, a pokud je ve vašem zájmu svrhnout zločinnou organizaci, budete se muset pořádně otáčet. Hra vyjde ještě letos na PC, PlayStation 4, Xbox One a Switch.

Tagy: policie strategie simulace RPG manager

Zdroje: PC Gamer

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.