This is Police je příběh policejního šéfa na cestě do korupčního pekla
zdroj: tisková zpráva

This is Police je příběh policejního šéfa na cestě do korupčního pekla

12. 4. 2016 14:25 | Video | autor: Aleš Smutný |

Je to víc než rok, co jsme vás informovali o kickstarterovém projektu adventury se strategickými prvky jménem This is Police. Kampaň se zaplatila a příběh policejního náčelníka Jacka Boyda míří k vydání letos v létě. Připomíná se i novým trailerem, v němž Jack filosofuje nad tím, proč je striptýzový klub symbolem starých, umírajících časů. Čímž zároveň jasně stanovuje tón hry, která nebude nějakým veselým povídáním o policejním šéfovi, který krade kde může, ale temným, až noirovým příběhem o finanční i morální korupci.

Jack Boyd (jehož dabuje stejný herec jako Duke Nukema) byl totiž roky skvělým šéfem policejního oddělení města Freeburg. Jako odměnu dostal k šedesátinám oznámení o nuceném odchodu do výslužby. Což jej logicky naštvalo a řekl si, že když tolik let sekal dobrotu a nic z toho, poslední měsíce si vše vynahradí. Jako cíl, který bude i vaším, si stanovil částku 500 tisíc dolarů, kterou musí ze své pozice nashromáždit za 180 dní. A je jedno, zda bude brát úplatky, přejde rovnou na výplatní listinu mafie a nebo bude načerno prodávat zabavené zbraně.

Ve své pozici je samozřejmě Jack všem na očích a tak se musí snažit, aby nešel do vězení. Zároveň se mu (vám) může stát, že před něj osud zavane příjem, který překračuje jeho morální rámec. Právě dospělost příběhu hry zní jako největší lákadlo. Nechat se uplatit šéfem mafie? To možná nezní tak strašně. Nechat se uplatit kvůli zločinu jeho syna? Dokonce pochopitelné. Nechat se uplatit, protože jeho syn znásilnil a zabil ženu? To už může nadělat vrásky nejednomu hráči odhodlanému jít jen po penězích.

zdroj: Archiv

V roli Jacka ale nebudete jen pasivně čekat na možnosti volby. Tu musíte ukočírovat situaci na místě činu, kdy přímo dáváte pokyny jednotkám. Jindy jednáte s šéfy podsvětí Freeburgu. Pak zase z pozice šéfa policie odpovídáte na tiskové konferenci na otázky novinářů a může se stát, že se jako svědek ocitnete i před soudem. Z Jackova života se stává na základě vašich rozhodnutí žonglování s několika problémy a důkazy, které chcete udržet pod pokličkou a nebo alespoň udržet tak dlouho, než odejdete do důchodu a ne za mříže.

Nejde ale jen o podsvětí. Službičky, či spíše výjimky může chtít starosta, zástupci církve, odborové svazy. Z pozice šéfa policie totiž pořád máte solidní moc a můžete rozehrát velkou zákulisní hru. Otázka je, zda ji sehrajete s vítězným koncem. Navíc, kdo říká, že musíte jít na ruku mafii, klidně vyšetřujte zločiny jako správný policista a peníze berte odjinud, z méně problematických případů. Pokud ovšem takové budou.

Koncept This is Police prostě zní atraktivně, tím spíš, že zvolená vizuální stylizace dobře doplňuje celkovou atmosféru. Jen se bojím, zda si tvůrci z Weappy Studio neukousli příliš velké sousto. Takto načrtnutá hra totiž působí jako masivní příběhová detektivka se spoustou proměnných. Kromě neustálých voleb i spravujete policejní jednotky, vysíláte je na mise, řešíte případy a do toho vás neustále kontroluje psycholog, zda nejste na zhroucení. Teoreticky spousta obsahu, který snad hra nabídne. Jak uvádí její stránky na Steamu, v létě poznáme jak na tom This is Police je.

Nejnovější články