The Solus Project vypadá jako pořádná science fiction a ne jen vesmírná lekačka
zdroj: tisková zpráva

The Solus Project vypadá jako pořádná science fiction a ne jen vesmírná lekačka

4. 2. 2016 12:55 | Video | autor: Aleš Smutný |

Čím více vím o The Solus Project od Teotl Studios a GRIP, tím více se mi i koncept hry zamlouvá. Žánrové zařazení zní v dnešní době fádně – survival sci-fi s důrazem na exploraci. Jenže tvůrci se rozhodli tuto, dnes až nadužívanou, formulku obohatit vlastními nápady. V první řadě je to fakt, že zde nenajdete nepřátele, kteří vám půjdou po krku, ale jako správný trosečník a objevitel v jedné osobě bude vaším hlavním oponentem příroda neznámé planety.

Jelikož jste na planetě ztroskotali a kromě mrtvol vašich kolegů jsou kolem jen mumifikované ostatky dávné civilizace, jste odkázání jen na to, co jste získali z trosek lodi a co najdete při prozkoumávání širých planetárních exteriérů a přírodních i původními obyvateli vytvořených exteriérů. Musíte počítat s tím, že noci jsou chladné a jen teplé spodní prádlo vám nepomůže. Stejně tak ve dne je třeba dávat pozor na fakt, že se povrch může začít nepříjemně zahřívat. A to nemluvím o lokálních bouřích, které by vás neměly dohnat.

Tvůrci sází především na vyprávění příběhu, kvůli němuž jsou podzemní lokace lineární. Neznamená to, že půjdete jednou úzkou chodbou stále vpřed, ale kvůli objevování záhady vymření místní populace designéři potřebují váš pohyb jasně specifikovat. Neznamená to ale, že hra bude pro každého stejná. Odhalit půjdou tucty skrytých místností a lokací a celkem by ve hře mělo být na 150 tajemství, která budete moci (ale ne muset) odhalit.

Nejvíce se mi ale líbí prvek odhalování prastaré mimozemské civilizace. V téhle sféře The Solus Project voní tou pravou science fiction, ne jen akcí či hororem ve vesmírných kulisách, jak často bývá zvykem. Když k tomu přidám i objevování specifik místní přírody, rýsuje se mi hra velmi nadějně. Jak se koncept daří převést do praxe poznáte poprvé 18. února, kdy hra vstoupí na Steamu a Xbox One Game Preview do early accessu. Plná verze na sebe ale nenechá dlouho čekat, plánovaná je na květen, kdy hra vyjde na PC a Xbox One.

zdroj: Archiv

Nejnovější články