Jelikož jste na planetě ztroskotali a kromě mrtvol vašich kolegů jsou kolem jen mumifikované ostatky dávné civilizace, jste odkázání jen na to, co jste získali z trosek lodi a co najdete při prozkoumávání širých planetárních exteriérů a přírodních i původními obyvateli vytvořených exteriérů. Musíte počítat s tím, že noci jsou chladné a jen teplé spodní prádlo vám nepomůže. Stejně tak ve dne je třeba dávat pozor na fakt, že se povrch může začít nepříjemně zahřívat. A to nemluvím o lokálních bouřích, které by vás neměly dohnat.
Tvůrci sází především na vyprávění příběhu, kvůli němuž jsou podzemní lokace lineární. Neznamená to, že půjdete jednou úzkou chodbou stále vpřed, ale kvůli objevování záhady vymření místní populace designéři potřebují váš pohyb jasně specifikovat. Neznamená to ale, že hra bude pro každého stejná. Odhalit půjdou tucty skrytých místností a lokací a celkem by ve hře mělo být na 150 tajemství, která budete moci (ale ne muset) odhalit.
Nejvíce se mi ale líbí prvek odhalování prastaré mimozemské civilizace. V téhle sféře The Solus Project voní tou pravou science fiction, ne jen akcí či hororem ve vesmírných kulisách, jak často bývá zvykem. Když k tomu přidám i objevování specifik místní přírody, rýsuje se mi hra velmi nadějně. Jak se koncept daří převést do praxe poznáte poprvé 18. února, kdy hra vstoupí na Steamu a Xbox One Game Preview do early accessu. Plná verze na sebe ale nenechá dlouho čekat, plánovaná je na květen, kdy hra vyjde na PC a Xbox One.
zdroj: Archiv