Sympatická dvojka Ratchet & Clank bude v Rift Apart cestovat dimenzemi

12. 6. 2020 15:00 | Video | autor: Patrik Hajda |

Ve studiu Insomniac Games nevzniká pouze Spider-Man: Miles Morales, ale také pokračování téměř dvě dekády běžící série Ratchet & Clank. Nový díl s podtitulem Rift Apart opět sleduje titulní dvojici roztomilé šelmy a ukecaného robůtka, kterak společně prožívají nové lapálie. Tentokrát je čeká cestování napříč dimenzemi.

V akčním traileru je tajemné síly každých několik vteřin přemístí do úplně jiného světa. Chvilku jsou na krásné mimozemské planetě, aby se posléze objevili v utopickém městě budoucnosti, následně v jakési industrializované poušti, kde si osedlají draka a s ním se zase přemístí do kyberpunkového velkoměsta, odkud se vydají mezi piráty.

K takovému přemisťování bude ve hře skutečně docházet a díky možnostem nového hardwaru jsou přechody mezi dimenzemi prý prakticky okamžité. Trailer si na závěr nechal jedno nečekané překvapení – Ratchet je pryč a místo něj dělá Clankovi společnost jistá slečna. Takže nová hratelná postava, nebo jen další parťák? A že by kooperace?

Co si budeme povídat, vypadá to opravdu skvěle a kdo hrál některý z předchozích titulů, ten už se teď musí hrozně těšit, i když datum vydání této exkluzivity PlayStationu 5 bohužel chybí.

Osobně jsem se dostal jen k remaku či reimaginaci prvního dílu, který vyšel na PS4 před čtyřmi lety, a který musím doporučit všemi deseti. Jde o velmi zábavný mix plošinovky a střílečky, z jehož hraní máte jednoduše skvělý pocit. A Ratchet & Clank: Rift Apart nevypadá, že by na tom měl něco měnit.

Nejnovější články