zavřít

Svět surrealistické plošinovky PsychoDelia je plný neonu a podivnosti

PC

- Video autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Při sledování traileru na plošinovku PsychoDelia mě přepadla nečekaná, ale o to neodbytnější myšlenka: „Takhle nějak by mohlo vypadat peklo.“ Neumím to uspokojivě vysvětlit, ale rozhodně existuje spojení mezi mým silně znepokojeným pocitem a totálně psychedelickou krajinou, v níž se střídá neon, černobílé pasáže a surrealistické rostliny i živočichové. A ta hudba… tak ta tedy také ničemu nepomáhá.

O co tady vlastně jde? V jádru o prostou skákačku. Plachtíte po okolí, snažíte se nespadnout do nebezpečných substancí, a během toho využíváte své speciální schopnosti. Mezi ně patří například vysazování zrychlovacích kytiček, tvorba vlastních bezpečných ostrůvků z ropy nebo žárovky, které vás vystřelí vysoko do vzduchu. Také můžete ovládat místní faunu, konkrétně malé žravé brouky, a prý se dokonce naučíte létat.

Světem nevede pouze jedna lineární cesta. S trochou šikovnosti a zvědavosti můžete tuhle nepředstavitelnou krajinu objevovat dle libosti a třeba během toho narazit na některý z veledůležitých oltářů, které vám udělují speciální schopnosti nebo alespoň prostá vylepšení vašich vlastností, například zvýšený dosah skoku nebo vyšší rychlost.

PsychoDelia právě teď bojuje o pozornost na Steam Greenlight. Vydání plné verze je plánované na konec letošního roku.

Tagy: surrealismus plošinovka skákačka

Zdroje: Rock, Paper, Shotgun

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.