zavřít

Svět surrealistické plošinovky PsychoDelia je plný neonu a podivnosti

Windows

- Video autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Při sledování traileru na plošinovku PsychoDelia mě přepadla nečekaná, ale o to neodbytnější myšlenka: „Takhle nějak by mohlo vypadat peklo.“ Neumím to uspokojivě vysvětlit, ale rozhodně existuje spojení mezi mým silně znepokojeným pocitem a totálně psychedelickou krajinou, v níž se střídá neon, černobílé pasáže a surrealistické rostliny i živočichové. A ta hudba… tak ta tedy také ničemu nepomáhá.

O co tady vlastně jde? V jádru o prostou skákačku. Plachtíte po okolí, snažíte se nespadnout do nebezpečných substancí, a během toho využíváte své speciální schopnosti. Mezi ně patří například vysazování zrychlovacích kytiček, tvorba vlastních bezpečných ostrůvků z ropy nebo žárovky, které vás vystřelí vysoko do vzduchu. Také můžete ovládat místní faunu, konkrétně malé žravé brouky, a prý se dokonce naučíte létat.

Světem nevede pouze jedna lineární cesta. S trochou šikovnosti a zvědavosti můžete tuhle nepředstavitelnou krajinu objevovat dle libosti a třeba během toho narazit na některý z veledůležitých oltářů, které vám udělují speciální schopnosti nebo alespoň prostá vylepšení vašich vlastností, například zvýšený dosah skoku nebo vyšší rychlost.

PsychoDelia právě teď bojuje o pozornost na Steam Greenlight. Vydání plné verze je plánované na konec letošního roku.

Tagy: surrealismus plošinovka skákačka

Zdroje: Rock, Paper, Shotgun

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.