Souboje kolosů v Dreadnought připomínají námořní bitvy 18. století
zdroj: tisková zpráva

Souboje kolosů v Dreadnought připomínají námořní bitvy 18. století

17. 10. 2014 15:54 | Video | autor: Petr Poláček |

Vývojáře z německého týmu Yager jsme si v posledních letech zvykli velebit za střílečku Spec Ops: The Line, ale dlouhá léta předtím byli známí díky futuristické letecké akci Yager. Kvalitní a zábavné letecké akci Yager, musím dodat. Podobně se přitom rýsuje primárně multiplayerová střílečka Dreadnought, kterou nechci označit za „leteckou“, přestože ve hře ovládáte různé druhy létajících pevností a jiných strojů. Spíše než o létání je totiž Dreadnought o poletování, manévrování a hledání správné pozice vůči nepříteli, jak dokazuje skoro šestiminutové video se záběry přímo ze hry. Dreadnought mi ze všeho nejvíce připomíná námořní bitvy 18. a 19. století, jen ve vzduchu.

Tvůrci na videu předvádí v akci různé druhy plavidel od obrovských kolosů až po menší a pohyblivější stroje, přičemž je ze záběrů zřejmé, že v Dreadnought hraje prim taktická rovina boje. Je třeba vybrat správnou pozici a ještě se do ní dostat, protože manévrování s obrovskou lodí těsně nad povrchem a mezi objekty není rozhodně jednoduché. Využívání objektů se ale jeví jako zajímavý prvek, který význam taktiky posiluje.

Dalším důležitým prvkem je týmová spolupráce. Piloti velkých plavidel potřebují, aby je někdo kryl při pohybovém manévru ze strany, kde mohou být nekrytí, případně aby odlákal pozornost nepřítele a mohl provést nečekaný útok na jednu ze stran soupeřící lodi. Video je v ukázce podobných kooperativních kejklí velmi názorné.

Podobně názorně ovšem video ukazuje, že se v této fázi vývoje nedají ničit konkrétní části lodě. Možná se to k hektickým přestřelkám nehodí, nebo si to tvůrci myslí, ale možnost vyřadit chytrým manévrem či přesnou střelou motory či štíty nepřítele a pak jej poslat k zemi, mi nezní úplně nezábavně. Není však jasné, jestli tvůrci s něčím podobným počítají, nebo spíš vůbec ne. Mají naštěstí ve hře jiné zajímavé drobnosti, mezi které řadím například možnost zapnout automatickou krycí střelbu při přesunu na jinou pozici.

Dreadnought nabídne v základu týmové boje pět proti pěti hráčů, které doplní singleplayerovou kampaní, v níž zřejmě půjde o sérii bitev hráče s AI parťáky proti AI nepříteli. Tvůrci z Yager však singleplayer prozatím moc nerozebírali. Čas na to ale zatím mají, Dreadnought má na PC vyjít v průběhu příštího roku. Betatest by se měl uskutečnit už někdy na jeho začátku.

Nejnovější články