Síla vám ve Fallout 4 zajistí místo na slunci, na olovo s ní však nevyzrajete
zdroj: tisková zpráva

Síla vám ve Fallout 4 zajistí místo na slunci, na olovo s ní však nevyzrajete

10. 9. 2015 18:35 | Video | autor: Honza Konfršt |

Sérií černobílých instruktážních videí se Bethesda pouští do další fáze reklamní kampaně čtvrtého dílu série Fallout. Video se snaží postupně představit známý systém S.P.E.C.I.A.L. (Strength, Perception, Endurance, Charisma, Intelligence, Agility, Luck) a dnešní kousek se zaměřil na strength - sílu. V přehledných a zábavných dvou minutách se tak dozvíme, k čemu všemu je síla ve Fallout 4 důležitá, a kdy vám naopak v ničem nepomůže.

Tím hlavním, co síla pochopitelně ovlivňuje, je množství předmětů, které si vaše postava dokáže narvat do kapes či na záda – je však důležité na každý pád znát svůj limit, neboť přestřelení znamená sníženou mobilitu a spolu s tím také zvýšenou náchylnost k různým nebezpečím. A jak víme z mnoha jiných RPG her, tak síla rovněž pozitivně ovlivňuje dopad zbraní s fyzickým útokem.

Na co je však jakkoli velký biceps krátký, je obrana například proti útokům na dálku. Zároveň je také záhodno nemít místo mozku sval a bojovat se vším důvtipem, neboť baseballová pálka sice zbraní s fyzickým útokem je, ta pingpongová však už tak moc ne.

Ukázka též nadále poukazuje na to, že síla může ovlivnit například i crafting předmětů. Přesvědčit se o tom budeme moci již 10. listopadu, kdy hra vyjde pro PC, PS4 a Xbox One.

zdroj: Archiv

Nejnovější články