Sci-fi adventura Lifeless Planet mučí videem a posunem vydání
zdroj: tisková zpráva

Sci-fi adventura Lifeless Planet mučí videem a posunem vydání

8. 4. 2013 19:34 | Video | autor: Petr Poláček |

Někdy se má zariskovat a zafinancovat projekt na Kickstarteru, i když má člověk jisté pochybnosti vůči hře a jejímu tvůrci. Dostane se tak k hratelné ukázce dříve než ostatní, co se třeba na daný titulů také těší, ale holt u nich opatrnost převážila nad zvědavostí. Pro mě to přesně vystihuje situaci s akční adventure Lifeless Planet, která v sobě snoubí vlivy z oceňovaných her The Dig, ICO a Another World.

Příslib prozkoumávání zdánlivě opuštěné planety s nakažlivou atmosférou a sci-fi tematikou se mi zprvu zdál navýsost atraktivní, no nechtělo se mi věřit, že tvůrce David Board zvládne dát celu hru včas dohromady, potažmo že ji vůbec dokončí. Říkal jsem si „počkám a koupím si hru posléze“. A teď sleduju už poněkolikáté nejnovější video ze hry (k nalezení v článku) a nadávám si do pitomců. Zatímco investoři hry z úspěšné kickstarterové kampaně si už brzy budou moci vyzkoušet alfa demo hry, já utřu. Tak dopadají všichni šetřílci a nevěřící Tomášové.

...

Na video se podívejte sami, ale pokud jste na tom stejně jako já, čili byste se hře na kobylku chtěli dostat už nyní, ale máte smůlu, tak pro vás nemám dobré zprávy. Vydání hry bylo navíc, aby toho čekání nebylo málo, pošoupnuto až na druhý či třetí kvartál tohoto roku. Jakoby někdo tušil, jak moc je Lifeless Planet zajímavý projekt a všechny, co na něj nepřispěli na Kickstarteru, se rozhodl tímto způsobem umučit. Ach jo.

Nejnovější články