zavřít

RPG Seven: The Days Long Gone demonstruje svobodu v plížení, vraždění i útěku

Windows

- Video autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Když tvůrci izometrického stealth RPG Seven: The Days Long Gone mluvili o inspiraci sérií Thief, krčil jsem rameny a brblal, že to jsem teda zvědav. A zvědav jsem pořád, ale první pořádné záběry přímo ze hry mě přesvědčily, že z tohohle polského projektu by mohlo něco být. Hlavní hrdina, zloděj Teriel, vesele přeskakuje, šplhá, probodává i uniká, a celé to vypadá plynule, hekticky a zábavně. Animace sice nepůsobí zrovna zázračně, ale u titulu, který ještě ani nemá stanovené datum vydání, je potřeba přivřít obě oči.

Za hrou stojí studio Fool’s Theory, jehož členové mají zkušenosti se sérií Zaklínač, a tak se není co divit, že vás, kromě parkouru, kradení a vraždění, čeká také propracovaný otevřený svět. Příběh se odehrává v daleké postapokalyptické budoucnosti, v níž sice existuje moderní technologie, ale všichni jsou zároveň pověrčiví jak středověcí sedláci. A nutno dodat, že z dobrého důvodu, protože po Vetrallském císařství se potulují mágové, a dokonce i hlavní protagonista má něco společného s jakýmsi démonem. 

Hlavní autorskou filozofií, která se do Seven: The Days Long Gone promítá je hráčská svoboda. Ta se projevuje nejen v otevřenosti světa, kde můžete navštívit bažiny, pohraniční městečka i supermoderní hlavní město Impéria. Zcela podle svého můžete přistupovat taky k samotným misím, což ostatně ukazuje i zmiňovaný trailer. Teriel se chvíli plíží, chvíli praktikuje bojová umění, chvíli utíká jako zajíc před hromadou nepřátel. Otevřený boj prý bude stejně přijatelnou možností, jako stealth.

„RPG jsou o hraní nějaké role, ale my vám nechceme říkat, jak byste měli hrát za zloděje. Věříme, že byste se měli rozhodnout sami, a naším úkolem je zajistit, aby vám v tom design úkolů nebránil,“ prohlásil Jakub Rokosz, zakladatel studia Fool’s Theory. Moudrá slova! Snad se je podaří převést do zábavné praxe.

Tagy: akční RPG postapokalyptická parkour izometrické 3D

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.