Robotičtí nacisti, Ku-klux-klan a Führer. Co víc si od nového Wolfa přát?
zdroj: Archiv

Robotičtí nacisti, Ku-klux-klan a Führer. Co víc si od nového Wolfa přát?

17. 10. 2017 18:45 | Video | autor: Patrik Hajda |

Do nacisty okupované Ameriky se B.J. Blazkowicz vrhne se vší parádou již za deset dní. To však neznamená, že bychom se od Bethesdy dočkali nějakého napínavého klidu před bouří. Právě naopak. Wolfenstein II: The New Colossus pěkně přitápí pod kotlem svým launch trailerem.

Já to těm nacistům ani moc nezávidím. Sice si vítězoslavně podrobili zaoceánskou pevninu, ale to vážně nepočítali s Bídžejem? Možná že i počítali, a proto navlékli své vojáky do dalších vrstev brnění, sestrojili ještě větší mechanická monstra, přidali spoustu plamenometů a zněkolikanásobili své řady.

Jenže B.J. také nelenil. Už nám dokázal, že nohy k boji s okupanty nepotřebuje a dokáže nácky porcovat i z vozíčku. Zároveň má k dispozici slušný arzenál. Důkazem budiž právě uveřejněné video. Automatickou pušku střídá rotační kulomet, pak klasický Luger, jsou tu paprskomety, bazukoidy, plamenomety, samopaly, sekery, granáty, brokovnice, pěsti… Asi neexistuje nic, s čím by si náš blonďák neporadil.

zdroj: Vlastní

Video odhalilo i dalšího nepřítele v podobě sněhově bílého bubáka, tedy člena rasistické skupiny Ku-klux-klan. Když už vyčistit Ameriku od zla, tak se vším všudy, že? To znamená zbavit se i strůjce celé téhle červenošedé nákazy. V závěru videa totiž dojde k potvrzení dlouho spekulovaného tématu – Hitler se konečně uráčil ukázat na scéně!

Ale asi ne v takové podobě, jakou byste po jeho předešlém výstupu v sérii Wolfenstein čekali. Kde jsou zbraně místo rukou? Kde je Mecha Hitler? No, možná se ho dočkáme a možná ne. Adolfovi už totiž dosluhuje zdraví a má to v hlavě pomotané ještě víc, než kdy dříve. Přeci jen, kdo by si šel sednout před kameru a promlouvat k celým Státům v županu?

Nicméně okupaci Ameriky bere naprosto vážně a definitivně, což dokazuje záběr 21. vteřiny videa. Vidíte ho tam? Sedícího v Lincolnově památníku? Tedy, chci říct, Hitlerově památníku? Vyříkat si to s Hitlerem z očí do očí by bylo jistě fajn, tak snad ho předem neskolí nějaká nevyléčitelná nemoc. Nabízí se možnost vyměnit jeho navždy zničené orgány a ochablé údy za pořádnou palebnou sílu…

O co půjde s Ku-klux-klanem a jakou roli si ve Wolfenstein II: The New Colossus střihne vůdce nacistického režimu se dozvíme již příští pátek. Tehdy hra vyjde na PC, PlayStation 4 a Xbox One. V příštím roce se brutální řežby dočkají i majitelé konzole Switch.

Nejnovější články