zavřít

Retro GamesPlay: hráli jsme legendární RPG Ultima Underworld

Windows

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Zatímco se Paul Neurath a jeho kolegové z bývalého studia Blue Sky Productions snaží na Kickstarteru vybrat cílovou částku na vývoj Underworld Ascendant, připomeneme si  v následující retro gamesplayi hru, která zmíněného vývojáře a studio proslavila - Ultima Underworld: The Stygian Abyss. Legendární first-person RPG z roku 1992 totiž inspirovalo celou řadu vývojářů, položilo základy příběhových first-person her s nelineární strukturou a i 23 let od vydání je fascinující po stránce technologické, herní i systémové. V našem gamesplayi vám to názorně předvedeme.

Řekněte sami, jestli není úžasné, že se natolik komplexní hra vešla na dvě diskety a je tedy menší než většina mp3 souborů. Nabízí přitom zábavu na řadu hodin, které člověk stráví průzkumem světa, souboji, řešením hádanek nebo vypisováním poznámek do mapy - to všechno navíc můžete dělat v prakticky libovolném pořadí, protože Ultima Underworld je nelineární až na půdu. Rozhodně tedy bude zajímavé sledovat jak dopadne duchovní nástupce Underworld Ascendant, pokud se tedy tvůrcům podaří vybrat cílovou částku. Ostatně, podívejte se na záběry z Ultima Underworld a třeba pak dostanete chuť pár dolary na vývoj Underworld Ascendant přispět

Tagy: retro RPG gamesplay first person dungeon

Zdroje: Vlastní

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.