zavřít

Retro GamesPlay: hrajeme legendární logickou adventuru Myst

iPad iPhone Android Windows MAC Linux

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Myst byla v době vydání v roce 1993 přelomová hra hned z několika důvodů. Hráči nevěřícně zírali na detailní renderovanou 3D grafiku, nechali se polapit netradičně propracovaným a vážně pojatým příběhem s několika konci, a také si kvůli ní mnozí pořizovali CD-ROM mechaniku. Nejenom z těchto důvodů se z Myst stal komerční hit a dlouhá léta šlo o nejprodávanější PC hru vůbec. Vydrželo jí to vlastně až do roku 2002, kdy vyšla The Sims, ale o té až někdy jindy. Dnes se s námi můžete ponořit do příběhu Strangera, který objeví knihu o ostrově zvaném Myst, a přes její poslední stránku se na něj nečekaně teleportuje. Co ho tam čeká a nemine?

V prvé řadě hutná atmosféra a obtížné hádanky, ale také postupné odhalování překvapivě vtahujícího příběhu, roztaženého přes odlišné světy zvané Věky. Čtveřice těchto Věků má jinou tématiku, odlišné hádanky, a přestože jsou na pohled samostatné, tvoří dohromady celek. Někdy je třeba objekt nebo informaci z jednoho Věku potřeba použít k vyřešení hádanky ve Věku jiném. A nepočítejte s nějakou větší nápovědou. Tvůrci ze studia Cyan, zejména bratři Robyn a Rand Millerové, vás prostě bez informací hodí do vody a nechají vás v tom pořádně vykoupat. Bez pečlivého prozkoumávání se zkrátka nikam nedostanete. Tak se podívejte, jak se bude dařit nám.

Tagy: adventura

Zdroje: Vlastní

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.