zavřít

Retro GamesPlay: hrajeme legendární doomovku Star Wars: Dark Forces

Windows MAC PSOne

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Dnes na střílečku Dark Forces vzpomínáme zejména jako na příběhově i herně povedenou záležitost, která příjemným způsobem rozvedla kánon Hvězdných válek. Ve své době však šlo o titul, který prostřednictvím několika herních i technologických novinek posunula žánr stříleček z pohledu první osoby (tehdy se jim říkalo doomovky) o několik stupňů dále směrem k současné podobě. Třeba možnost dívat se nahoru a dolů, případně se krčit a skákat nebyla ve své době vůbec obvyklá. A podobných inovací hra nabídla mnohem více, jak se dozvíte z našeho dalšího retro gamesplaye.

Krom novinek pohybového charakteru Dark Forces ukázala, že i střílečka může mít zajímavý příběh a zaznamenáníhodná byla na svou dobu též interaktivní hudba. No podobně nápaditý design levelů jsme do vydání Dark Forces také v doomovkách nezažili. Tyhle a další informace na vás už čekají v následujícím videu.

Tagy: retro gamesplay střílečka

Zdroje: Vlastní

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.