zavřít

Retro GamesPlay: hrajeme kouzelnou adventuru Little Big Adventure

iPad iPhone Android Windows PSOne

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Little Big Adventure je pro některé členy redakce (támhle Petr se hlásí) srdcová záležitost, protože kombinuje nádhernou izometrickou grafiku, nápaditě vystavěný herní svět a skvělou adventurní hratelnost s prvky stealthu i akce. Důkazem výlučnosti Little Big Adventure je navíc svěžest, o kterou hra doposud nepřišla. Přestože na začátku října oslaví dílo Adeline Software už dvacáté narozeniny, pořád vypadá originálně a hraje se skvěle, což podtrhuje i nedávno vydaný port na mobilní platformy. Tomu se však dnes věnovat nebudeme. Naopak si s námi v následujícím gamesplay videu můžete připomenout PC verzi z roku 1994.

Snad není třeba připomínat, že kvality Little Big Adventure se nezrodily šťastnou náhodou. Adeline Software byl tým bývalých tvůrců Alone in the Dark, vedený kreativním šéfem Frédérickem Raynalem. Po úspěchu prvního LBA následoval stejně skvělý druhý díl, ale pak se jádro týmu přesunulo pod křídla Segy v rámci nového studia No Cliché. A nic zajímavého už nestvořili. Hlavně už nestvořili LBA 3, o které se hovoří v kuse snad posledních čtrnáct let. Než se snad jednou dočkáme, tak není problém hrát pořád dokolečka první dvě hry, dnes tedy tu úplně první. Jsou zkrátka výborné. 

Tagy: akční retro adventura gamesplay

Zdroje: Vlastní

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.