zavřít

Retro GamesPlay: hrajeme automobilovou akci Driver

iPad iPhone Windows PSOne

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Kdyby nebyl Driver, možná by nikdy nevznikla Watch Dogs. A spousta jiných her, které kombinují závodění v otevřeném městském prostředí s akcí a příběhem. Driver sice nebyla první hra tohoto ražení, ale stejně se nesmazatelně zapsala do paměti celé řady hráčů na PC i PlayStationu díky své, na tehdejší dobu, parádní grafice, výborném tempu, zábavě a skvělému napodobení feelingu akčních filmů s automobilovými honičkami. A to jsou kvality, kvůli kterým stojí za to si Driver zahrát v dalším díle našeho seriálu retro gamesplayů.

Záměrem tvůrců z Reflection bylo napodobit klasické hollywoodské trháky The Driver, Bullit nebo seriál Starsky and Hutch, protože v nich ve všech hraje auto a automobilové honičky zásadní roli. Povedlo se jim to perfektně, když v roli policajta v utajení Johna Tannera infiltrujete podsvětí a snažíte se přežít a vyřešit případ. Postupně se podíváte do Miami, San Francisca, Los Angeles a New Yorku, a pamětníci si možná vzpomenou, že si v rámci režisérského módu mohli jednotlivé situace přehrávat s vlastním nastavením kamer. Šlo o jeden z mnoha originálních prvků, které potrhly ostatní kvality hry, jak si předvedeme v následujícím videu.

Tagy: automobil akční Závodní

Zdroje: Vlastní

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.