zavřít

Půlhodina z hraní Terminator: Resistance se soustředí na stealth a taktický postup

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Video autor: Jan Slavík Komentáře: 0

V chystané first person akci Terminator: Resistance s největší pravděpodobností dojde i na rozbíjení kovových úst, ale vypadá to, že se neobejdete ani bez plížení, plánování a hackování. Což o to, myšlenka to vůbec není špatná. Hra se odehrává po dni zúčtování, což znamená, že lidstvu akutně hrozí vyhynutí a poslední chytání stébel probíhá pomocí odboje partyzánských skupin.

Nepřítel má na své straně přesilu i jasnou technologickou převahu. A chatrné lidské tělesné schránky jsou zkrátka k férovému boji proti nemilosrdným mašinám na smrt krajně nevhodné. Je jasné, že "na Arnolda" to (minimálně zpočátku) nepůjde.

V půlhodinovém segmentu z livestreamu PlayStation Access EGX se můžete podívat, jakým způsobem tvůrci ze studia Teyon tento koncept zpracovali. Hrdina se plíží okolo věží, sem tam se do nějaké nabourá a přesvědčí ji tím, aby spustila palbu na kolegy. Snaží se proklouznout i okolo patrolujících T-800, a když se mu to nepovede, nabroušený terminátor v podstatě jednou ranou ukazuje, kdo má větší svaly.

Zdá se, že hackování a páčení zámků pomocí miniher nebude možnost, ale nutnost. Stejně tak se prý neobejdete bez sbírání materiálů a vyrábění vylepšení pro svou výzbroj a výstroj, což naznačuje přítomnost lehkých RPG prvků. Na papíře tedy fajn zábava.

Že by se ale Terminator: Resistance momentálně tvářil jako kdovíjaká pecka, se upřímně tvrdit nedá. Předvedené úrovně se jeví jako koridory s jedinou možnou cestou pro stealth, bolestivě generické minihry vypadají, že začnou lézt na nervy tak do hodiny, a vizuál také zrovna dvakrát nebere dech. Bude to nejspíš o něco lepší než předchozí magnum opus studia, Rambo: The Video Game. Jenže... to by se dalo říct i o pádu ze schodů.

Zda se jedná o mylný dojem, se dozvíme 25. listopadu, kdy hra vychází na PC a konzole.

Tagy: stealth akční sci-fi FPS střílečka Terminator postapokalypsa

Zdroje: PC Gamer

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.