zavřít

První záběry z hraní Bloodborne voní viktoriánským Demon's Souls

PlayStation 4

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Přirovnání k Dark Souls (protože Demon's Souls, zdá se, nikdo nezná) se stává pomalu ale jistě otravným PR klišé, kterým chtějí tvůrci ukázat, jak se nebojí udělat náročnou hru. Jenže tentokrát musíme udělat výjimku, protože kdo jiný by si měl vysloužit přirovnání k Souls, než otec téhle série, Hidetaka Miyazaki a jeho nový titul jménem Bloodborne? Navíc, když se poprvé předvedl ukázkou z hraní a prostě svůj rodokmen nezapře.

Sice tu máme mnohem modernější svět, který evokuje stísněné uličky špinavého viktoriánského Londýna, ale jakmile se hlavní hrdina vrhne do boje, poznáme staré známé návyky. Navíc je tu silný důraz na hororovou atmosféru, objevování světa, prostě Bloodborne by se mohla jmenovat Victorian Souls (a rozhodně by to byl zapamatovatelnější název).

Nicméně producent Masaaki Yamagiwa se nechal slyšet, že zase tak stejné jako Demon's Souls to nebude. Náš styl hraní bude muset být aktivnější, takže budeme muset bleskově transformovat svou obrovskou zbraň na trombón (tu zbraň, ne hudební nástroj) a svižně měnit styl a cíl útoku. „Už žádné schovávání za velkým štítem a čekání na možnost k útoku,“ vysvětluje Yamagiva. „Nepřátelé v Bloodborne jsou rychlejší, agresivnější a bude jich víc. Když se budete jen bránit a čekat na protiútok, přemůžou vás jen svým počtem.“

Zároveň ale zdůrazňuje, že i když ofenzíva je pro Bloodborne klíčová, pořád to není žádná rubačka. „Bloodborne je od základu akční RPG a souboje jsou především o strategii a taktice.“ Za to mohu osobně jen poděkovat, protože začínám mít strach, že se nám jeden typ hratelnosti poněkud zají. Protože pokud jste se Souls sérií jako já od začátku a ještě před sebou máte třeba Lords of the Fallen, zautomatizované pohyby, které máte vryté v nervových drahách začínají působit poněkud... obyčejně. Bloodborne tak snad přinese tolik potřebnou malou, ale pro celkový styl výraznou změnu v tomto subžánru akčních RPG. Hra vyjde v příštím roce na PlayStation 4.

Tagy: akční fantasy RPG steampunk

Zdroje: VG247,Sony

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.