Příští datadisk pro Hearts of Iron IV výrazně rozšíří možnosti Československa
zdroj: tisková zpráva

Příští datadisk pro Hearts of Iron IV výrazně rozšíří možnosti Československa

26. 4. 2017 18:11 | Video | autor: Václav Pecháček |

Čeští a slovenští generálové čekali, čekali, čekali… a nakonec se dočkali. Příští update do Hearts of Iron IV, vynikající strategie z druhé světové války od studia Paradox, s sebou kromě dalších vylepšení přinese unikátní národní zaměření pro menší státy střední a východní Evropy, které to měly kvůli rostoucí moci Německa a Sovětského svazu ve třicátých letech vážně těžké. A mezi ně samozřejmě patří i Československo. Ne nadarmo se chystané DLC jmenuje Death or Dishonor, tedy „Smrt či hanba“.

Mezi kolaborací s jednou ze stran a rychlou porážkou si kromě Čechů a Slováků můžou vybrat také Maďaři, Rumuni a Jugoslávci. I když je pravda, že kromě smrti a hanby v Hearts of Iron IV vždycky existuje taky třetí možnost, konkrétně nečekané a drtivé vítězství, jak jsem se názorně přesvědčil, když se Britové a Francouzi vykašlali na Mnichov a společně jsme Hitlera rozsekali na maděru dřív, než stačil říct „lebensraum“. Pohled na 1. československou armádu okupující ruiny Berlína stál za všechna utrpěná příkoří.

Nové politické, diplomatické a vojenské možnosti pro všechny čtyři zmíněné státy jsou (zejména pro našince) fantastickou novinkou, zvlášť když k nim přidáte ještě speciální art, ale to není zdaleka všechno, co se v DLC a souběžném updatu zdarma objeví. Velmi užitečně zní například přepracovaný management leteckých sil, protože je pravda, že současné uživatelské rozhraní vašich perutí je poněkud neohrabané, zvlášť co se týče přesunů mezi letišti.

zdroj: Archiv

Zjednodušení života je vždycky vítané, ale co třeba úplně nové herní mechaniky? Death or Dishonor přinese možnost zabírat nepřátelskou techniku a využívat ji pro vlastní účely. Jste v defenzivě, nemáte co krást a nemůžete si dovolit žádné velké ztráty? Pak vezměte svoje stará vozidla a vylepšete je, místo abyste je poslali rezavět někam do vojenského skladu.

Největší nadílku už zase dostali fašisti, šťastlivci jedni. Licencovat svou vojenskou technologii a prodávat ji, nebo si naopak cizí vynálezy koupit, to ještě může každý národ. Ale jen Hitlerovi a Mussoliniho chlapci můžou na novými hračkami dobytých územích zavádět speciální opresivní režimy, například Reichskommissariat. Ten utlačovateli dá přístup k licencím, průmyslu i strategickým surovinám a zároveň má pod přísnou kontrolou místní nominálně nezávislou vládu.

Mezi poslední slibované zlepšováky patří ještě přehlednější mapa, na níž bude snáze patrné, co se všude po světě děje. Navíc po ní byly rozesety nové neprostupné oblasti vytvářející přirozené obranné pozice. Dukelský průsmyk volá! Death or Dishonor vyjde nejspíš během příštích pár měsíců a bude stát 10 dolarů.

Nejnovější články