Při hraní The Solus Project zažijete pocit osamění na planetě, kde jsou všichni mrtví
zdroj: tisková zpráva

Při hraní The Solus Project zažijete pocit osamění na planetě, kde jsou všichni mrtví

22. 1. 2016 12:04 | Video | autor: Aleš Smutný |

Je to rok a půl, co tvůrci ze švédského studia Teotl představili The Solus Project poprvé. Pak ji znovu „představili“ podruhé na tiskové konferenci Microsoftu a představovací trilogii nyní zavrušili skrze video s podtitulem "představení hry". Opakování je ale matka moudrosti, tím spíše, že The Solus Project jde proti současnému trendu a nenabízí sandboxovou hratelnost. Díky za to!

Teotl se rozhodli oponovat současnému trendu sandboxového bloumání a vytváří ryze lineární adventuru, ovšem napříč desítkou rozlehlých úrovní. Cílem je co nejplastičtěji vytvořit zážitek totálního osamění, které zažívá hlavní hrdina, a zároveň vyprávět příběh záhadné planety, na níž jste havarovali.

Hutná atmosféra by se dala naředit tradiční hláškou „Všichni jsou mrtví, Dave,“ protože tohle v The Solus Project platí mnohonásobně. V prvé řadě jsou mrtví vaši kolegové, kteří s vámi cestovali. Mrtví jsou ovšem i humanoidní mimozemšťané, jejichž ostatky jsou po planetě rozeseté – a opravdu nikdo nepočítal s tím, že tu byl někdo živý před příchodem homo sapiens. A brzy mrtví možná budou i lidé, protože Země umírá a vaše expedice měla pomoci zachránit ji nebo lidstvo. Což bude o mnoho obtížnější vzhledem k faktu, že jste poslední přeživší a kromě mrtvol posádky kolem sebe máte i trosky vaší lodi.

Ano, všichni jsou mrtví, vy jste tu úplně sami (asi) a právě za tímto pocitem a jeho prohloubením tvůrci formují celý zážitek. Jak vám ale ukáže video, The Solus Project nebude jen meditativním bloumáním po planetě a přemýšlením nad tím, jaké to bude umírat. Pořád je tu před vámi záhada mrtvých obyvatel planety a teoreticky se objeví šance jak tohle všechno přežít a třeba i splnit cíl mise.

Očekávejte tedy spoustu puzzlů a ve stylu starých stříleček i spoustu tajných místnosti, hrobek, stop o vymřelé kultuře apod. Tedy primárně příběhovou adventuru se survival prvky. Hra vyjde letos na PC a Xbox One a na obou platformách bude od února k dispozici v rámci early accessu.

zdroj: Archiv

Nejnovější články