Podívejte se na nový trailer a záběry z hraní Cyberpunk 2077

25. 6. 2020 18:14 | autor: Aleš Smutný |

CD Projekt odvysílal první epizodu svého seriálu streamů Night City Wire, v němž ukázali nový trailer a záběry z hraní. Ty se objevily jak na několika prostřizích z prologu hry, kde se ostatně odehrává i samotný děj traileru, tak i při vyšetřování ve virtuální realitě (herní, ne té "naší") pomocí nahraných záznamů cizích myslí alias Braindance.

Popravdě, právě Braindance pro mne zachránil samotný dojem z celého streamu. Jde o herní prvek, který bude ryze dějový. V jeho rámci budete prohledávat záznamy vzpomínek a nacházet různé stopy, které vám pomohou ve vašem daném úkolu. Vývojáři během streamu ujišťovali, že půjde o přísně příběhovou záležitost, a ne sběratelský prvek, takže nebudete zavaleni různými, často opakujícími se nahrávkami.

Samotný trailer na mě už tak dobře nezapůsobil. Chápu, že je ze začátku hry, ale odlehčený tón mi evokoval spíš Borderlands než temnější kyberpunkovou budoucnost. Právě v temnotě leží nejpůsobivější záběry ze hry a na světle, v okrajové oblasti Badlands, na hranicích Night City, spíš ty rozpačitější. Když je hra v interiéru, nablyštěné neony a přítmí skvěle doplňují atmosféru. Když vidím záběry z prosluněného okraje, záběry na mě působí unyle (ale nad tím jsme se stihli v redakci už neshodnout). Tuplem přestřelky na autech a nebo pěstní souboje. Ale možná jsem jen příliš uvykl věčnému přítmí nočního města...

zdroj: CD Projekt RED

Kromě zmíněného traileru představil CD projekt i vznikající anime Cyberpunk Edgerunners, na němž spolupracují s Netflixem a výtvarným studiem Trigger (naposledy jste od nich mohli vidět na Netflixu Brand New Animals). Půjde o samostatnou dějovou linii, takže doladění světa Cyberpunku 2077 a ne opakování příběhu. Anime vyjde až v roce 2022, takže minimálně rok a něco po vydání hry. K tomu dojde (snad už žádné další odklady nebudou) 19. listopadu na PC, PS4 a Xbox One.

zdroj: CD Projekt RED

Nejnovější články