zavřít

"Podívejte" se na hudbu a její tvorbu v Tomb Raiderovi

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Video autor: Adam Homola Komentáře: 0

Vždycky když se začne s dlouholetou a oblíbenou sérií dít něco nového, fanoušci zpozorní. A většinou se jim to nelíbí. Jak dopadne nový Tomb Raider se dozvíme už za pár měsíců. Na hře se toho změní nemálo a jednou zásadní změnou projde i hudba. Zapomeňte na typický Tomb Raiderovský hudební motiv (pamatujete?). Když reimaginace, tak pořádná a tvůrci měli tu odvahu, že pro novou Laru nechali vytvořit i zbrusu nový motiv. Ten se nahrál na první dobrou a mohli jste ho slyšet už v traileru.

Hudbu v novém Tomb Raiderovi má na starosti Jason Graves, zkušený videoherní skladatel, který se podílel na hudbě do Dead Space, Command & Conquer, Wheelman, Warhawk, Prince of Persia, Heroes of Might and Magic a desítek dalších. A zrovna za Dead Space dostal ocenění British Academy Award za nejlepší původní hudbu. Šikovný a zkušený skladatel a nevím jak vám, ale mně ta melodie z prvního traileru v hlavně zůstala dodnes. Stejně jako původní hudební motiv z prvního Tomb Raidera, ten už nikdo jen tak nesmaže.

“Jako první jsme udělali ten hlavní hudební motiv. Na Tomb Raider hrách i filmech se vystřídala spousta skladatelů, ale vždycky používali původní hudební motiv. Mně řekli, že chtějí začít úplně od píky, s novým motivem. Nahrál jsem to jen na piáno, hrozně jednoduše. Bál jsem se jim to vůbec poslat. Nevěděl jsem, jestli to bude pro hru fungovat, ale myslím, že se mi to líbí,” řekl ve videu Jason Graves.

Tvůrcům se jednoduché piánko líbilo a hudební motiv se vzal a použil se rovnou v prvním traileru. V duhé polvině videa pak uvidíte, jak si Graves nechal u nějakého sochaře vytvořit dost unikátní hudební “nástroj” a vývojáři mu to schválili. Ostatně Lara má být na podivném ostrově, což dává podivným hudebním nástrojům dostatek prostoru. Osobně ale doufám, že ve hře bude i několik vyloženě tichých pasáží, protože velkou část atmosféry původních Tomb Raiderů tvořily momenty, ve kterých bylo naprosté ticho a člověk nevěděl, co ho čeká za rohem.

Tagy: stealth akční 3rd person

Zdroje: YouTube

Kupte na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.