zavřít

Podívejte se na hru na schovávanou v multiplayerovém hororu Friday the 13th

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Video autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

O vyvíjené multiplayerové adaptaci Pátku třináctého v originále Friday the 13th toho zatím nevíme mnoho, z výstavy PAX East se do světa alespoň dostává kratičká ukázka z alfa verze hry. Nové video se zaměřuje především na atmosféru a pocit beznaděje, který pojme každého, jemuž jde po krku slavný Jason Voorhees.

Z pohledu nešťastné oběti potkáte Jasona, který se k vaší postavě nejprve proseká přes dveře, načež provede to, co v rámci filmové série desítkám dalších lidí. Jde o animaci, která primárně předvádí engine, a tak si můžete udělat rámcovou představu, jak tato hra o přežití bude probíhat. Nečekejte ale souboje s AI, Friday the 13th je primárně multiplayerová hra.

Idea asymetrického multiplayeru dle Pátku třináctého proti sobě postaví sedm hráčů a postavu vraha. Ten je silnější, ozbrojený a celkově ve výhodě, prostě jako ve filmovém hororu, kde hlavního protivníka skoro nejde zabít. 

Vedle atraktivně znějícího multiplayeru nabídne hra tento podzim i singleplayerovou část, jež nabídne oddělené scénáře a možnost opětovně zažít nejikoničtější momenty z filmu. O existenci režimu pro jednoho hráče se přitom zasadil zapříčinil zájem komunity a s tím spojený úspěch hry na Kickstarteru. Zde hra vybrala nemalou částku 827 tisíc dolarů, takže rozhodně nejde o nízkorozpočtové dílko.

V případě zájmu se pak můžete podívat i na Twitter hry, kde se objevuje dalších pár vteřin videa. Tyto záběry jsou už ale poněkud explicitnější a odhalují jednu z vražd z pohledu nezávislého pozorovatele.

Tagy: horor asymetrický multiplayer

Zdroje: GameWatcher

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.