zavřít

Noirová legenda Tex Murphy se vrací v adventuře Tesla Effect

Android Windows

- Video autor: Ladislav Loukota Komentáře: 0

Hrdina kultovních naživo natáčených adventur 90. let, jako byl Under a Killing Moon nebo The Pandora Directive, se po patnácti letech vrací! O tomto jste mohli slyšet už před časem, kdy tvůrce značky Chris Jones pomocí crowdfundingu zafinancoval titul pod kódovým jménem Project Fedora. Něco málo před rokem na 18. června 2012 tak Fedora vstoupila do produkční fáze a ejhle, nyní na sté výročí zrození Nikoly Tesly ukázala nové jméno i svůj první teaser!

Stejně jako stará texmurphyovská série bude i Tesla Effect realizována typicky devadesátkově pomocí živých herců natáčených na modrém zeleném pozadí – snad opět i s tvůrcem herní série Chrisem Jonesem jako představitelem hlavní role!

Samotné pochodování hrou má nabídnout 3D lokace prohlížené v pohledu první osoby, což v kombinaci s herci z masa a kostí vyvolá nostalgickou touhu po milovaných i nenáviděných interaktivních filmech minulých dekád.

Režijní um, pravda, připomíná spíše to nejlepší z fanouškovských filmů... ale Texe Murphyho všichni milovali právě pro jeho ojedinělý mix noiru, kyberpunku a laciného herectví. Tady kromě úspěchu Double Fine, který Jonese přesvědčil k pokračování, však leccos vděčí i Guy Ritchiemu, protože vizuální morfing i hudební tóny nápadně připomínají prvního filmového Sherlocka Holmese.

Jinými slovy, další legenda našeho kolektivního mládí vstala z hrobu. Definitivně by pro Windows a Androidy měla dorazit na podzim tohoto roku.

...

Tagy: adventura interaktivní film noir

Zdroje: VG247

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.