zavřít

Niche vás nechá designovat genovou výbavu svého druhu a pak vás nejspíš vyhubí

Windows

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Čím by chtěla být Spore, kdyby byla velká? Odpověď nabízí švýcarské studio Stray Fawn, jehož členka se tak dlouho nemohla rozhodnout, zda se bude věnovat vývojové biologii a nebo designování her, až se rozhodla obojí spojit. Výsledkem je Niche, hra, v níž se staráte o genetický a evoluční vývoj živočišného druhu v rámci tahové strategie. Titul vychází ze skutečných principů evoluční biologie, byť samozřejmě ve velmi zjednodušeném podání.

K dispozici máte stovku genů, pomocí kterých si designujete své vlastní zvíře. Což je sice tak trochu opak evolučního vývoje a připomíná kreacionismus, ale na evoluci dojde následně. Jakmile totiž začnete, můžete sice pokračovat ve zvoleném kurzu svého druhu tím, že nacházíte vhodné partnery, ale začne vám do toho fušovat genetika.

Tvůrci totiž pracují s reálnými genovými vlastnostmi a tak vám najednou dobře vymyšleného superpantera začnou měnit věci jako dominantní a recesivní geny, dědičnost různých geny určených vlastností, mutace, genetický drift apod. Prostě do všeho začne mluvit věda. Kromě toho také bude vás živočišný druh čelit nástrahám okolí.

Ať jste kdokoliv, vždy je tu nějaký přirozený predátor, se kterým se musíte popasovat, nemoc, která může vyhubit celý druh a nezapomeňte ani na klimatické změny, které vás mohou připravit o přirozené životní prostředí, zdroj potravy apod. A pak už po vašem panterovi zbyde jen smutná hromádka kostí a restart celé hry. Ale na to je stavěná, cílem je prostě vyhrát si s možnosti, které se vám dostaly do ruky a zkoušet nové a nové věci.

Na Steamu má Niche přes 80 procent kladných recenzí a aktuálně je zde k dostání za 16 eur. Případně můžete zamířit na GOG nebo Humble Bundle.

Tagy: strategie simulace genetická modifikace biologie survival procedurálně generovaný obsah biologické inženýrství genetika

Zdroje: Indie Games

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.