zavřít

Ni-Oh připomíná kombinaci Dark Souls a Onimushy z "pohádkového" Japonska

PlayStation 4

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Že bychom se po dvanácti letech konečně dočkali? Akční hru Ni-Oh oznámila Koei (dnes Koei Tecmo) v roce 2004 a jak asi tušíte, vývoj nebyl snadný. Jak se ale zdá, vše nakonec příští rok dospěje ke (snad) šťastnému konci a hra vyjde. Sympatické je, že se nakonec podívá kromě Japonska i na západ. Jak sami uvidíte na záběrech z hraní, stylem je Ni-Oh hodně blízko Dark Souls sérii, i když spoléhá na zcela odlišnou atmoséfru Japonska 16. století. Navíc s přidanou hodnotou fantaskních prvků...

Právě styl, který je na hony vzdálený romantizovanému evropskému středověku Souls série, by měl hru odlišit od konkurentů. Výzbroj, prostředí, to vše působí příjemně dobově. Ačkoliv na záběrech videa vidíme celkem známé mechanismy soubojového systému, myslím, že Japonsko v podání Ni-Oh může fajnšmekry v příštím roce oslovit. Třeba i proto, že vychází ze scénáře Akiry Kurosawy. Práva na film zakoupil producent Kou Šibusawa a u hry vydržel až dodnes, přestože v roce 2010 změnila vývojáře - momentálně na hře už pět let pracuje Team Ninja.

Otázkou zůstává, zda jen nevidím trávu růst a hra nebude mít ve skutečnosti mnohem blíže k Onimushe, jejíž kopií původně měla být – ještě v době, kdy se s ní počítalo jako s launch titulem PS3. Team Ninja je studio, které se specializuje na výrazně akční hry, ostatně stojí za Dead or Alive nebo Ninja Gaiden hrami. Tak či tak ale Ni-Oh vypadá zcela skvostně, a ať bude mít blíže k akčnímu RPG, nebo k ryzí akci, určitě stojí za pozornost.

Tagy: Japonsko akční historická mytologie PSX2015

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.