Máte námět či připomínku? Napište nám
NHL 12 opakuje slib z jedenáctky o lepších gólmanech
zdroj: Archiv
Video

NHL 12 opakuje slib z jedenáctky o lepších gólmanech

1. 8. 2011 17:36 | autor: Jan Vitík |

Pro hokejového fanouška je období prázdnin velmi těžké. NHL, KHL a všechny ostatní národní ligy mají pauzu a jedinou možností je utéct k virtuálnímu hokeji. Jenže loňský ročník už je řádně okoukaný a nový díl vyjde až v září. Jediné, čím se lze utěšovat, je naděje, že nový ročník bude výrazně lepší, než ten předchozí. Kdybychom sledovali pouze proklamace vývojářů, došli bychom k závěru, že každý ročník je tak stokrát lepší a nabízí hromady zásadních novinek, jenže realita je často poněkud rozporuplnější. Vývojáři dávkují nové prvky po kapkách a často z drobného detailu, který by v roce 2011 měl být naprosto samozřejmý, udělají hlavní tahák a novinku.

Loni jsme se „dočkali“ propracovanější hry u hrazení a lámání hokejky! Highlightem NHL 12 jsou interaktivní brankáři. Představit tuto novou funkci má právě zveřejněné video. Je zajímavé sledovat, jak se v jeho rámci vývojáři sami přiznávají, že loni (tedy vlastně ve všech dílech předtím) byli brankáři statičtí a nebylo možné se s nimi za žádných okolností dostat do interakce. Nyní bude možné do gólmana pořádně najet a srolovat ho až do brány.

zdroj: Archiv

Na videu to vypadá hezky, ale velký otazníkem stále zůstává, nakolik se podaří tento prvek vybalancovat tak, aby ke srážkám nedocházelo příliš často a hře to spíš neubližovalo. V EA Sports totiž mají tendenci to s každou novinkou přehnat, aby bylo vidět, že se tam objevila (jako v případě lámání hokejek), ovšem na pokaženou hratelnost se tolik neohlíží. A ano, brankáři se také budou moci poprat.

Další vyzdvihovaným vylepšením je systém kolizí hráčů. Zohledněna by měla být stabilita jednotlivých hráčů. Za příklad je dáván Sidney Crosby, kterého bylo loni jednoduché odstavit od puku, letos by to však nemělo jít tak jednoduše. Z osobní zvědavosti by mě zajímalo, jestli bude mít vetší stabilitu Alex Ovečkin nebo právě Crosby. Pravdu se dozvíme 9. září.

NHL 12 si pro platformy PS3 a X360 můžete předobjednat na Shop.Games.cz.

Nejnovější články