New Bordeaux z Mafia III si bere z reálného New Orleans to nejlepší i nejhorší
zdroj: Archiv

New Bordeaux z Mafia III si bere z reálného New Orleans to nejlepší i nejhorší

30. 5. 2016 9:38 | Video | autor: Aleš Smutný |

Nový pohled do zákulisí tvorby Mafie III se věnuje jednomu z hlavních aktérů hry – městu New Bordeaux. Jak už víme, jde o místní reimaginaci reálného New Orleans. Přejmenování města ovšem nabídlo autorům tvůrčí svobodu v tom, jak herní metropoli koncipují a nemusí se držet skutečné mapy a reálií (stejně jako zdokumentované vlády místní italské mafie). Díky tomu mohou dle svých slov využít ty nejlepší, nejikoničtější části a poskládat je tak, aby herně co nejvíce zapadaly do celkového konceptu.

Celkem bude v New Bordeaux devět čtvrtí, přičemž v každé u nich budou jiné možnosti pro ilegální aktivitu vašeho gangu, či spíše konglomerátu několika menších zločineckých skupin pod Lincolnovým vedením. Najdete tu chudinskou čtvrť Hollow, odkud pochází Lincoln, i tradiční místní bažiny plné aligátorů (jestlipak půjde v duchu filmů tohoto žánru krmit místní zvířenu těly, jichž se potřebujete zbavit?).

Nechybí doky a přístaviště, kde probíhá velká část ilegálního obchodu a kudy proudí do reálného New Orleans spousty drog, a nakonec tu bude i to nejikoničtější, Francouzská čtvrť, kde můžete čekat bohatší zástavbu, společnost na úrovni, bary pro smetánku i mládež 60. let, stejně jako malebné podniky, kde se jazz snoubí s kreolskou kulturou a dává městu jeho unikátní nádech.

Právě to, jak se podaří tvůrcům zpracovat město a propůjčit mu duši, která přesáhne hranici virtuálních kulis bude pro třetí Mafii klíčové. Retro styl a atmosféra jsou pro hru zjevně důležité a mohou ji výrazně odlišit od konkurence – ostatně právě tím titul výrazně vystupuje z řady. Zpracovává už několikrát viděné téma, ovšem ve velmi netradiční době a prostředí. A já se vážně těším, protože Louisiana, zvláště v době, kdy se příběh odehrává, zní jako skvělé zasazení.

Osobně doufám ve větší zapojení tématu války ve Vietnamu nad pouhé konstatování, že Lincoln je veterán se zkušenostmi. Jsme v roce 1968, kdy válka hrála velkou roli v politickém životě a prezidentských volbách, jež se konaly ten samý rok. Prozatím jsme viděli mnohem víc z přímočaré akce, než příběhu (což ale není na škodu, nemusíme znát půlku zvratů předem z trailerů) a tak si počkejme na 7. říjen, kdy Mafia III vyjde na PC, PS4 a Xbox One a to s českými titulky.

zdroj: Archiv

Nejnovější články