zavřít

Neo Cab z vás udělá poslední taxikářku v neonovém velkoměstě

Windows MAC

- Video autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Nepříliš vzdálená budoucnost nevypadá pro taxikáře a řidiče Uberu úplně růžově. Všechno bude brzy automatizované, vozidla se budou řídit sama – a k čemu je pak potřeba člověk za volantem pobírající zbytečný plat? Vy se v adventuře Neo Cab chopíte jedné z posledních lidských řidiček v celém velkoměstě Los Ojos a pokusíte se přežít, najít svou kamarádku, a pokud možno během toho od svých zákazníků získat co nejvíc hvězdiček.

Základem Neo Cab je silný příběh, na němž se podílel celý tým zkušených autorů a který pojednává o noirovém tajemství skrývajícím svou ošklivou hlavu před věčnou září reklamních neonů. Vozíte zákazníky a povídáte si s nimi, vybíráte si, komu zastavíte a komu ne, snažíte se naplnit jejich přání, ale zároveň musíte dávat pozor i na vlastní duševní zdraví. Je to drsné zaměstnání v drsném městě.

Správnými dialogovými i řidičskými volbami se pak možná dopracujete k vyřešení záhady zmizení jisté velice důležité osoby a možná selžete, přijdete o práci a vaše snaha bude k ničemu. Město je procedurálně generované, takže druhý pokus by se od toho prvního snad měl výrazně lišit, a i když narazíte na stejnou osobu, aspoň můžete zkusit, co s jejím minipříběhem udělají odlišné možnosti v rozhovoru.

Umělecký styl vám sednout může a nemusí. Řadím se spíš do první kategorie – obličeje postav mi přijdou dostatečně expresivní na to, aby vyjádřily celou škálu potřebných emocí, a město vypadá podezřele čistě, až tušíte, že v tom musí být nějaký háček. Ale chápu i diváky, kterým grafika až příliš připomíná nízkorozpočtové randící simulátory. Je těžké uspokojit všechny.

Neo Cab se momentálně nachází v poměrně raném stadiu vývoje, takže ačkoli si už můžete prohlédnout stránku na Steamu, zatím vám neprozradí ani přibližné datum vydání. Snad to bude bližší budoucnost než ta vyobrazená v traileru.

Tagy: sci-fi adventura příběhová cyberpunk

Zdroje: Rock, Paper, Shotgun,Steam

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.