zavřít

Nejdůležitější složkou audia v Hitman: Absolution jsou dialogy

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Video autor: Petr Poláček Komentáře: 0

„Dialogy jsou nejdůležitější součástí audio stránky ve hře. Není to hudba, nejsou to zvukové efekty. Pokud nejsou dialogy uvěřitelné a nepodají vám správně příběh, pak to hru prostě zničí,“ deklaruje jasně priority vývojářů z IO Interactive ohledně audio stránky Hitman: Absolution Thomas Bärtschi. A musím s ním souhlasit, protože jestli mi něco zážitek ze spousty her zničilo, byl to právě špatný dabing – ať už český, nebo původní anglický.

zdroj: Archiv

zdroj: Archiv

Hitman: Absolution by s tím však neměl být problém, soudě dle toho, co jsem zatím ze hry viděl a odehrál. Svůj podíl na tom má i fakt, že tvůrci spoustu dialogů nahrávali přímo během natáčení scének v motion capture studiu, což se osvědčilo třeba při natáčení dabingu pro Uncharted hry nebo Heavy Rain. Herec-dabér se v té chvíli vžije mnohem lépe do své role a podá uvěřitelnější výkon.

Přestože ale dabing je, dle tvůrců, nejdůležitější součástí audio složky Hitman: Absolution, své nezastupitelné místo ve hře má i doprovodná hudba a ambientní zvuky, reagující dynamicky na dění ve hře. Právě o tom by vás mělo přesvědčit o pár řádků výše visící making of video. Hitman: Absolution vyjde na PC, PS3 a X360 20. listopadu.

 

Tagy: stealth akční

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.