zavřít

Naughty Dog se začínají loučit se sérií Uncharted skrze pohled do zákulisí vývoje

PlayStation 4 PlayStation 3

- Video autor: Adam Homola Komentáře: 0

Vydání možná posledního Uncharted se blíží a tak se chtějí vývojáři rozloučit s celou sérií nejen samotnou hrou, ale také malým seriálem mapujícím její vývoj. Making of Uncharted 4: A Thief’s End bude mít celkem pět dílů a první z nich se točí kolem evoluce celé série. Není tedy ani tak o čtyřce, jako o prvních třech hrách a The Last of Us v kontextu toho, jak všechny předchozí počiny studia Naughty Dog ovlivnily vývoj aktuálního dílu.

Krátce po začátku videa vám přímo Nolan North, dabér a herec hlavního hrdiny Nathana Drakea, vysvětlí, v čem tkví unikátnost Uncharted. Tedy v čem tkvěla minimálně v době prvního a druhého dílu, protože mezitím se podobné motivy objevily i v jiných sériích, včetně Tomb Raidera. 

Nejde o nic jiného, než o zranitelnost. Když dá Nathan Drake někomu pěstí, bolí ho to. Když spadne z výšky na zem, bolí ho to a má problémy vstát. To mu dává lidský rozměr. Sice ve hře kosíte nepřátele po desítkách, skáčete jako blázni po střechách a děláte pomalu superhrdinské věci, ale podobné drobnosti, ať už reprezentované animacemi či zvukem, dělají z Uncharted přeci jen trochu jinou hru. Vývojáři takovými záblesky zranitelnosti dodávají jinak přestřelené akci alespoň náznaky uvěřitelnosti.

Toho se samozřejmě dočkáme i v Uncharted 4, včetně dalších drobných detailů, které si vývojáři půjčili z The Last of Us. Konkrétně jde třeba o větší dopad emocí na postavy a příběh, nebo o spolupráci hrdinů. Hráčům se prý líbilo, když v TLoU pomohla Joelovi Ellie a tak si můžete vsadit na to, že se ve čtvrtém Uncharted zapojí parťáci do akce mnohem víc, než tomu bylo v minulosti. Díky TLoU přibude také více momentů oddechu, kdy se můžete jen tak procházet a interagovat s prostředím či postavami.

Takové scény by měly ve výsledku sloužit jako příjemný kontrast pro rozmáchlé akční pasáže, které jakoby vypadly z hollywoodského filmu. Přesto vývojáři na konci videa ujišťují všechny fanoušky, že Uncharted 4: A Thief’s End bude pořád staré dobré Uncharted. Jen bude mít více vrstev, než kolik jsme jich viděli u předchozích dílů série.

Tagy: Uncharted (série) akční adventura 3rd person

Zdroje: PlayStation Blog

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.