Naughty Dog se začínají loučit se sérií Uncharted skrze pohled do zákulisí vývoje
zdroj: tisková zpráva

Naughty Dog se začínají loučit se sérií Uncharted skrze pohled do zákulisí vývoje

9. 3. 2016 18:50 | Video | autor: Adam Homola |

Vydání možná posledního Uncharted se blíží a tak se chtějí vývojáři rozloučit s celou sérií nejen samotnou hrou, ale také malým seriálem mapujícím její vývoj. Making of Uncharted 4: A Thief’s End bude mít celkem pět dílů a první z nich se točí kolem evoluce celé série. Není tedy ani tak o čtyřce, jako o prvních třech hrách a The Last of Us v kontextu toho, jak všechny předchozí počiny studia Naughty Dog ovlivnily vývoj aktuálního dílu.

Krátce po začátku videa vám přímo Nolan North, dabér a herec hlavního hrdiny Nathana Drakea, vysvětlí, v čem tkví unikátnost Uncharted. Tedy v čem tkvěla minimálně v době prvního a druhého dílu, protože mezitím se podobné motivy objevily i v jiných sériích, včetně Tomb Raidera. 

Nejde o nic jiného, než o zranitelnost. Když dá Nathan Drake někomu pěstí, bolí ho to. Když spadne z výšky na zem, bolí ho to a má problémy vstát. To mu dává lidský rozměr. Sice ve hře kosíte nepřátele po desítkách, skáčete jako blázni po střechách a děláte pomalu superhrdinské věci, ale podobné drobnosti, ať už reprezentované animacemi či zvukem, dělají z Uncharted přeci jen trochu jinou hru. Vývojáři takovými záblesky zranitelnosti dodávají jinak přestřelené akci alespoň náznaky uvěřitelnosti.

zdroj: Archiv

Toho se samozřejmě dočkáme i v Uncharted 4, včetně dalších drobných detailů, které si vývojáři půjčili z The Last of Us. Konkrétně jde třeba o větší dopad emocí na postavy a příběh, nebo o spolupráci hrdinů. Hráčům se prý líbilo, když v TLoU pomohla Joelovi Ellie a tak si můžete vsadit na to, že se ve čtvrtém Uncharted zapojí parťáci do akce mnohem víc, než tomu bylo v minulosti. Díky TLoU přibude také více momentů oddechu, kdy se můžete jen tak procházet a interagovat s prostředím či postavami.

Takové scény by měly ve výsledku sloužit jako příjemný kontrast pro rozmáchlé akční pasáže, které jakoby vypadly z hollywoodského filmu. Přesto vývojáři na konci videa ujišťují všechny fanoušky, že Uncharted 4: A Thief’s End bude pořád staré dobré Uncharted. Jen bude mít více vrstev, než kolik jsme jich viděli u předchozích dílů série.

Nejnovější články