Naughty Dog se posledním pohledem do zákulisí vývoje loučí se sérií Uncharted
zdroj: Archiv

Naughty Dog se posledním pohledem do zákulisí vývoje loučí se sérií Uncharted

31. 3. 2016 14:30 | Video | autor: Aleš Smutný |

Pátý a poslední vývojářský videoblog k Uncharted 4: A Thief's End je poměrně nostalgický a skoro by se dalo říci, že uslzený. Členové studia Naughty Dog se v něm vlastně ani tolik nevěnují čtvrtému dílu, ale loučí se s celou sérií, která je s nimi (i s hráči) devět let – a to už je pro některé členy týmu solidní porce času, jíž strávili s Nathanem Drakem.

Ostatně, nejde jen o tvůrce, poměrně emotivně se s hrdiny loučí i jejich představitelé, tedy Nolan North jako Nathan Drake, Emily Rose jako Elena Fisher a Richard McGonagle v roli Sullyho. K jejich posmutnělému vale se přidává i Troy Baker, který zde hraje Nathanova bratra a spíše hovoří o tom, jak je super být u konce tak velké série.

Bilancování, vzpomínání a dojímání se je leitmotivem celého videa. Nemalá část je věnovaná fanouškům a jejich reakcím, které ne vždy musely být pozitivní, ale i takové prý umí povzbudit. Asi nejlépe zní pasáž, kde game director Bruce Straley mluví o tom, jak se dojal skoro k slzám, když sledoval testery, jak překonávají úplně poslední Nathanův skok v celé sérii.

Pro fandy bude čtvrtý díl jistě emotivnější rozloučení, než pro hráče, kteří Uncharted berou "jen" jako solidní akční hru s indianajonesovským nádechem. Nebude se ale hrát jen na city, prozatím rozmach Naughty Dogu při tvorbě posledního dílu naznačuje, že by mělo jít o herně zábavné rozloučení. Uvidíme 10. května, kdy hra vychází na PS4.

zdroj: Archiv

Nejnovější články