Serkise, který hrál Gluma, King Konga a fůru dalších digitálních i nedigitálních postav, není třeba obšírněji představovat. Známý herec má s full performance capture velké zkušenosti a podílel se například i na Enslaved od Ninja Theory. V Ryse hrát Serkis sice nebude, ale celá hra se natáčela v jeho moderním studiu Imaginarium. Jakkoliv tu ale máme známé mocap studio Serkise, nemáme ve hře čekat žádné známé tváře z Hollywoodu.
Vývojáři z Cryteku svůj titul s filmem hodně srovnávají, ale z praktických důvodů šli raději po divadelních hercích. “Když jsme Ryse obsazovali, hledali jsme divadelní a televizní herce. Chtěli jsme lidi, kteří se budou moct do celé té scény ponořit a zůstat v ní celou dobu. Když děláte performance capture, tak necháte celou scénu dojet do konce, neděláme střihy po jednotlivých záběrech. Proto pro nás byli důležití herci, kteří dokáží silně vyjádřit abstraktní herectví a budou skutečně v našem světě žít,” řekl na videu Peter Gornstein, který na Ryse pracuje jako režisér filmečků.
Plnohodnotný performace capture, tedy snímání tváře, těla a zvuků už dnes není nic výjimečného a je to například důvod, proč ve Splinter Cell: Blacklist nebude původní dabér Sama Fishera. Je už jednoduše příliš starý. V Ryse se plnohodnotným performance capture nasnímaly všichni hlavní protagonisté příběhu, tedy celkem dvanáct různých postav. Vývojáři dokonce měly všech dvanáct hlavních herců na place v jednu chvíli a točili společné scény najednou.
Nebyl by to také Crytek, aby se nepochlubil nějakými těmi technickými detaily. Jen pro ilustraci nám vývojáři prozradili, kolik “kloubů” budou mít postavy a že by něco podobného na současné generaci konzolí opravdu udělat nešlo. Hlavní postava bude mít přes 700 “kloubů”, přičemž u těch technicky nejpokročilejších her současné generace se prý nedostanete přes nějakých 64 “kloubů”. Při detailních záběrech na souboje a postavy z Ryse ten next gen vycítit jde. Jen aby to opravdu nebyla jen obyčejná filmová šipkovaná...