Multiplayerová řežba Mirage: Arcane Warfare si zakládá na brutalitě
zdroj: Archiv

Multiplayerová řežba Mirage: Arcane Warfare si zakládá na brutalitě

6. 6. 2016 18:15 | Video | autor: Aleš Smutný |

Většinou je třeba mít se na pozoru, když to hlavní, co tvůrci na své hře vyzdvihují, je její brutalita. Tím spíš, když vizuálně vypadá podobně jako Mirage: Arcane Warfare – tedy nepříliš atraktivně. Zastaralé animace úderů mají za následek bizarní erupce krve a zvukové efekty jsou jak z krváku ze 70. let. Mirage ale zároveň vychází z jiného titulu studia Torn Banner, který dokázal, že tvůrci vědí něco o hratelnosti. Vlastně se dá říct, že Mirage je fantaskní „aladinovskou“ verzí jejich titulu Chivalry: Medieval Warfare.

Přesto je zarážející, že se celé video točí kolem toho, že je hra brutální, jak podle množství krve na postavě poznáte, že asi prošla mnoha boji a nebude mít tedy moc životů, případně, že fantaskní zasazení jim umožnilo přidat ještě víc bizarní smrti a efektů kouzel. Zajímavě zní argument, že i když třeba dostáváte v zápasu nakládačku, tak ve chvíli, kdy se vám povede perfektní likvidace nějakého nebožáka, zapomenete na předchozí strasti.

Bylo by hlavně dobře, aby tvůrci nezapomněli na hratelnost a nesoustředili se jen na to, že hra bude jeden velký krvavý chaos. Nepřekvapivě totiž podobné nápady v multiplayerových hrách nebývají zdrojem zábavy, ale spíše frustrace. Ani Chivalry totiž nebyla bez chyb (viz recenzi).

zdroj: Archiv

Torn Banner Studios by rádi Mirage: Arcane Warfare vydali ještě letos na PC. Hra bude distribuovaná tradičně, pravděpodobně za cenu 30 dolarů, a rozhodně se nevydá free-to-play směrem.

Nejnovější články