Kampaň nového Dooma se představuje v hodinovém záznamu z hraní
zdroj: tisková zpráva

Kampaň nového Dooma se představuje v hodinovém záznamu z hraní

28. 4. 2016 13:15 | Video | autor: Aleš Smutný |

Jak jsme vás včera informovali v článku o rozpracovaném traileru na Dooma, večer proběhl stream, v němž se konečně pořádně představila kampaň. Pokud vás tedy multiplayer nezajímá a v Doomovi jde vám především o pobíjení démonů na základně i v pekle, vrhněte se na hodinový záznam, v němž se dozvíte o kampani prakticky vše potřebné.

V první řadě je to vizuální stylizace, která mi přijde jako příjemná moderní variace na styl původních dvou her. Solidní vizuální efekty zbraní, přepálená brutalita a ochota umístit do pochmurného prostředí výrazné barvy, třeba u brnění, budou novou reinkarnaci této klasiky definovat. Nejlépe ale vypadá samotné peklo, či spíše jeho část, kde jsou hory vytvořené z žeber, všude je krev, tkáň a v jednu chvíli hlavní hrdina proskakuje chřtánem mrtvého obrovského démona.

Z hlediska hratelnosti je celkem jasně vidět, že hlavně bude třeba být neustále v pohybu. Neznamená to nutně, že musíte létat po úrovni jako neurotický zajíc (i když na vyšších obtížnostech to asi bude třeba), ale rozhodně nepůjde hrát stylem tank. Stejně jako samotné video je důležitý jeho komentář, protože Marty Stratton a Hugo Martin přidávají spoustu postřehů a poznámek k jednotlivým prvkům hratelnosti a momentům. Spousta prvků půjde vypnout, třeba „ochromení“ protivníka, které se projevuje jeho barevným problesknutím.

Více jsme o samotném konceptu kampaně a různých vychytávkách, jako je motorová pila, která bude fungovat na vzácné palivové články, psali v tomto preview. Nicméně teprve s pohledem na samotné hraní kampaně si můžete udělat komplexnější obrázek. Doom vyjde 13. května na PC,PS4 a Xbox One.

Nejnovější články