zavřít

Intro video z Infinity Blade III rekapituluje příběh série

iPad iPhone

- Video autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Třetí díl v sérii Infinity Blade se chystá už od středy 18. září prezentovat hardwarový výkon nové, 64bitové architektury, která má být jednou z hlavních inovací nedávno představeného iPhone 5S. Obrázek o kvalitě grafiky, kterou s pomocí nového hardwaru dokázali vykouzlit vývojáři z Chair Ent., jste si mohli udělat v prvním traileru minulý týden. Dnešní intro video vás blíže obeznámí s dosavadním děním v předešlých dvou hrách.

Jako člověka, který ani jeden z dílů nehrál, mě překvapuje, v jaké míře vývojáři příběh v rámci série akcentují. Stejně tak mě překvapuje zjevný Halo nádech, do značné míry zvýrazněný kontrastem fantasy a sci-fi fantasy tématiky, který odkapával zejména z prvního videa. Nacpat takové produkční hodnoty do mobilní hry asi nebylo úplně levné. Co na to vývojáři?

Šéf studia Chair Ent., Donald Mustard, v rozhovoru pro GI.biz nastínil, jak se produkce Infinity Blade díl od dílu prodlužuje a samozřejmě i prodražuje. Zatímco první díl měli tvůrci hotový za čtyři měsíce, vývoj dvojky už jim trval půl roku, a na aktuálním dílu třetím pracovali přes rok. V porovnání s mnohem delším vývojovým cyklem prémiových titulů pro PC a konzole je ale rok vývoje pořád docela srandovní, zejména s ohledem na tržby, které vývojářům z prodeje Infinity Blade her plynou. Ne každý má ale na iOS platformě takové postavení, jaké mají tvůrci z Chair a Epic se svou sérií Infinity Blade.

...

Ruku v ruce s delším vývojovým cyklem jdou samozřejmě i náklady na vývoj. Vývoj Infinity Blade stál 2 miliony dolarů, přičemž vývoj trojky byl sice dražší, ale ne zas tak o moc, jak pro GI.biz zdůraznil Donald Mustard. Což je pro nezávislého pozorovatele z venku poněkud překvapivé. Zejména s ohledem na to, co všechno mohli tvůrci do trojky díky výkonu nového iPhone hardwaru nacpat.

Kouzlo tkví pravděpodobně v tom, že primárně byla hra vyvíjena pro starší verze iOS hardwaru, který se při hraní pořádně zapotí. Zato iPhone 5S zvládne hru v pohodě i s přidanými efekty: „Normálně jsme byli schopni zapnout jeden nebo dva náročné grafické efekty, obvykle však ne ve stejnou chvíli. Ale s A7 jsme nechali běžet všechno ve stejném čase a ono to normálně fungovalo,“ líčí pro GI.biz své překvapení z výkonu nového iOS procesoru Mustard.

Přestože Infinity Blade III zjevně plní roli oficiálně přiznané prezentace možností nového A7 procesoru, není vyloučeno, že se do budoucna objeví na iOS platformě graficky mnohem načančanější hry. Někteří vývojáři podle GI.biz predikují, že z nového hardwaru bude časem možné vymáčknout grafiku na úrovni Xbox 360.

Jakkoli je však tohle přirovnání lákavé a pro mobilní platformu lichotivé, nesmíme zapomínat na omšelé, značně klišovité, ale v dnešní době obzvláště pravdivé pravidlo: grafika není všechno. Blbá hra je prostě blbá hra, i kdyby se pyšnila sebelepším vizuálem. Doufám, že na to vývojáři budou pamatovat. Nejenom vývojáři her mobilních, ale i tvůrci her pro PC a nové konzole.

Tagy: akční mobilní hry

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.