zavřít

Interaktivní trailer na Torment: Tides of Numenera ukazuje, že smrt není konec hry

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

RPG Torment: Tides of Numenera vyjde 28. února na PC, PS4 a Xbox One, a abyste si udělali lepší přehled o tom, jak moc se budou některé úkoly, byť vedlejší, větvit, vydali autoři interaktivní trailer. V něm jde o jednoho vědce, jeden biotechnologický konstrukt jménem Nychtemeron, který může být živou bytostí a nemusí. Video vám umožní udělat sérii rozhodnutí, jež vás dovedou k jednomu ze sedmi konců.

Pokud si zvolíte poprvé cestu jako já, nejspíše vás nic moc nepřekvapí, protože cesta humanisty vede k (asi) standardnímu konci. Tedy pokud vás pak při setkání Nychtemeron nezabije. Nicméně doporučuji zkusit další možnosti a dobrat alespoň ke kvartetu konců.

Především totiž vyjde najevo, že smrt pro vaši postavu není konec hry. Dostanete se do světa uvnitř své mysli, v němž můžete procházet danou realitu a dokonce můžete získat vedlejší, nepovinné úkoly. Což jen podtrhuje základní myšlenku designu hry – i přešlapy a chyby mohou vést k zajímavým následkům. V tomto případě nezemřete, třeba se dozvíte i něco nového, ale zase zemře žoldnéř, který vás doprovázel při útoku na Nychtemerona.

Další věc, která se mi líbí, je několik barev, k nimž se na základě svých činů přikláníte. Nefunguje zde tedy princip prostého dobra a zla či řádu a chaosu, ale jednotlivé barvy představují komplexnější soubor emocí a idejí. Díky tomu může být výsledkem dokončení každého úkolu nejen příběhový následek, ale také v rámci profilování morální tendence vaší postavy, a to nečernobílým způsobem. 

Tagy: sci-fi fantasy RPG

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.